Ukryj spis treści

Dostosowywanie kontekstowych pasków narzędzi

Aby ułatwić sobie dostęp do często używanych poleceń, można dodawać przyciski paska narzędzi do kontekstowych pasków narzędzi, które są wyświetlane po wybraniu operacji w obszarze graficznym lub w drzewie operacji FeatureManager.

Aby dostosować kontekstowe paski narzędzi, należy:

 1. Wybrać operację w obszarze graficznym lub w drzewie operacji FeatureManager.
 2. Kliknąć prawym przyciskiem myszy kontekstowy pasek narzędzi, który zostanie wyświetlony, a następnie kliknąć Dostosuj.

  Na karcie Polecenia zostanie wyświetlone okno dialogowe Dostosuj.

  Poniżej obszaru Przyciski po prawej stronie okna dialogowego pojawi się pole z domyślnymi przyciskami kontekstowego paska narzędzi pokazanymi jako niedostępne. Nie można usunąć ani zmienić kolejności przycisków domyślnych.

  Nazwa pola wskazuje, czy kontekstowy pasek narzędzi został wyświetlony z drzewa operacji FeatureManager, czy z obszaru graficznego.

 3. Wybrać kategorię poleceń.
 4. W obszarze Przyciski przeciągnąć przycisk paska narzędzi na pasek narzędzi.

  Program umieści przycisk za przyciskami domyślnymi.

 5. Przeciągnąć dodatkowe przyciski na pasek narzędzi.

  Wskaźnik umożliwia kontrolowanie położenia przycisków.

  Jeżeli dodajemy więcej niż osiem przycisków, dodane przyciski automatycznie zawiną się do następnej linii.

 6. Aby usunąć dodany przycisk paska narzędzi, przeciągnąć go poza kontekstowy pasek narzędzi.
 7. Kliknąć OK.
 8. Aby uzyskać dostęp do nowo dodanych przycisków, kliknąć operację w lokalizacji — obszarze graficznym lub w drzewie operacji FeatureManager — tam, gdzie została ona dostosowana.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Dostosowywanie kontekstowych pasków narzędzi
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.