Ukryj spis treści

Edycja części w złożeniu

Większość relacji od góry w dół jest tworzonych podczas edycji części w obrębie złożenia. Zwane jest to również edycją w kontekście ponieważ tworzymy lub edytujemy operację w kontekście złożenia a nie w izolacji tak jak w przypadku tradycyjnego tworzenia części. Edycja w kontekście pozwala na zobaczenie części w ich prawidłowej lokalizacji w złożeniu podczas tworzenia nowej operacji. Ponadto można użyć geometrii otaczających części, aby zdefiniować rozmiar lub kształt nowej operacji.

Nawet jeżeli nie używamy metody projektowania od góry w dół, możemy dla wygody edytować część w oknie złożenia. Na przykład podczas pracy w złożeniu możemy edytować wyciągnięcie komponentu, aby odwrócić kierunek lub edytować zaokrąglenie, aby dodać więcej krawędzi tego samego komponentu. Nie są to procedury uważane za projektowanie od góry w dół, ponieważ nie używają one żadnych innych części w złożeniu.

Podczas edycji części w kontekście złożenia, można użyć kolorów, aby wskazać który komponent jest edytowany. Możliwa jest także zmiana przezroczystości komponentów złożenia podczas edycji części.

Aby edytować część będąc w złożeniu, należy:

 1. Kliknąć część i wybrać Edytuj część lub kliknąć Edytuj komponent na pasku narzędzi Złożenie.

  Pasek tytułu wyświetla nazwę części w złożeniu, która jest otwarta do edycji jako <nazwa_części> w <nazwa_złożenia>.sldasm. Należy zauważyć, że komunikat na pasku stanu oznajmia, że w tej chwili edycji podlega dokument części, pomimo tego, że widoczne jest całe złożenie.

  Gdy edytujemy część w kontekście złożenia, to konfiguracja odniesienia w złożeniu staje się aktywną konfiguracją we wszystkich otwartych oknach (na przykład, jeżeli część jest otwarta w swym własnym oknie).

  Jeżeli część jest używana w innym otwartym dokumencie złożenia z wybraną opcją Użyj konfigurację komponentu, która jest "w użyciu" lub ostatnio zapisaną konfigurację, powyższe dotyczy również tych przypadków.

  Aby uzyskać więcej informacji, należy zapoznać się z tematem Konfiguracje komponentu w złożeniu.

 2. Dokonać koniecznych zmian w części.
 3. Aby powrócić do edycji złożenia, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy nazwę złożenia w drzewie operacji FeatureManager lub kliknąć prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu obszaru graficznego i wybrać Edytuj złożenie: <nazwa_złożenia>, lub kliknąć Edytuj komponent .


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Edycja części w złożeniu
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.