Ukryj spis treści

Kopiowanie komponentów wirtualnych

Można kopiować komponenty wirtualne pomiędzy złożeniami. Kopia nie jest połączona z pierwotnym komponentem wirtualnym. Istniejące odniesienia nie są kopiowane, a kopia otrzymuje nową nazwę.

Aby skopiować komponent wirtualny z jednego złożenia do innego, należy:

 1. Otworzyć obydwa złożenia:
  • Złożenie źródłowe, które zawiera komponent wirtualny
  • Złożenie docelowe, do którego ma zostać dodana kopia komponentu wirtualnego
 2. Kliknąć Okno > Sąsiadująco w poziomie, aby widoczne były obydwa złożenia.
 3. W drzewie operacji FeatureManager złożenia źródłowego wybrać komponent wirtualny i przeciągnąć go do obszaru graficznego złożenia docelowego.

  Oprogramowanie wyświetli ostrzeżenie, że kopiowanie komponentu wirtualnego do innego pliku przerywa połączenie z pierwotnym plikiem.

  Komunikat ten można wygasić wybierając Nie pytaj ponownie, jeżeli wiadomo, że zawsze będzie wybierana odpowiedź domyślna. Aby przywrócić wygaszony komunikat, kliknąć Narzędzia > Opcje > Opcje systemu > Komunikaty/Błędy/Ostrzeżenia i w obszarze Odrzucone komunikaty wybrać komunikat, który ma zostać przywrócony.

 4. Kliknąć OK.

  Komponent zostanie skopiowany do złożenia docelowego.

Komponent wirtualny można również skopiować przy użyciu skrótów klawiaturowych. Wybrać komponent wirtualny w złożeniu źródłowym i nacisnąć Ctrl + C. Następnie nacisnąć Ctrl + V w złożeniu docelowym.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Kopiowanie komponentów wirtualnych
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.