Ukryj spis treści

Używanie dostosowanych próbek kolorów zawierających iluminację

W przypadku dostępu do próbek kolorów utworzonych w wersji starszej niż SOLIDWORKS 2009 można zastosować do modeli dostosowane próbki kolorów zawierające iluminację.

Dostosowane próbki kolorów sprzed wersji SOLIDWORKS 2009 mogą zawierać iluminację oraz wartości RGB. Mimo iż iluminacja została usunięta w późniejszych wersjach, pozostała w dostarczanych wraz z SOLIDWORKS próbkach kolorów: matowy (dull.sldclr), błyszczący (shiny.sldclr) i przezroczysty (transparent.sldclr). Przy użyciu tych próbek kolorów można zastosować iluminację oraz kolor do modeli.

W SOLIDWORKS 2015 próbki kolorów z iluminacją nie są już dostarczane wraz z programem SOLIDWORKS i zaleca się używanie dostosowanych wyglądów zamiast próbek kolorów do zdefiniowania zbioru wyglądów ze zmodyfikowanymi kolorami, iluminacją i wykończeniem powierzchni.

Jeśli jednak użytkownik ma dostęp do starszych dostosowanych próbek kolorów z iluminacją, nadal może z nich korzystać.

Aby użyć dostosowanych próbek kolorów zawierających iluminację:

 1. Zdefiniować lokalizację pliku z dostosowanymi próbkami kolorów:
  1. Kliknąć przycisk Opcje (pasek narzędzi Standard).
  2. Na karcie Opcje systemu wybrać Lokalizacje plików.
  3. Dla Pokaż foldery dla wybrać Próbki kolorów.
  4. Kliknąć Dodaj, przejść do folderu zawierającego próbki kolorów, a następnie kliknąć OK.
  5. Kliknąć OK.
 2. Otworzyć menedżera właściwości PropertyManager Wyglądy, klikając Edytuj wygląd (pasek narzędzi Wyświetlacz przezroczysty) lub Edycja > Wyglądy > Wyglądy.
 3. Na karcie Kolor/Obraz, w obszarze Kolor, wybrać z listy rozwijanej próbkę koloru do użycia.
 4. Wybrać Zastosuj oświetlenie.
 5. Skonfigurować inne opcje dotyczące wyglądów.
 6. Kliknąć PM_OK.gif.

  Pojawi się komunikat ostrzegający, że właściwości iluminacji bieżącego wyglądu modelu zostały zastąpione przez iluminację z dostosowanych próbek kolorów.

 7. Kliknąć OK.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Używanie dostosowanych próbek kolorów zawierających iluminację
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.