Ukryj spis treści

Kreator kopiowania ustawień

Kreator kopiowania ustawień zapisuje, przywraca i propaguje ustawienia systemowe do użytkowników, komputerów lub profili.

Aby uruchomić Kreatora kopiowania ustawień, można kliknąć kolejno Narzędzia > Zapisz/przywróć ustawienia w SOLIDWORKS albo kliknąć Start > WSZYSTKIE PROGRAMY > SOLIDWORKS > NARZĘDZIA SOLIDWORKS > Kreator kopiowania ustawień .
Wybranie polecenia Narzędzia > Zapisz/Przywróć ustawienia powoduje uruchomienie Kreatora kopiowania ustawień w specjalnym trybie, który umożliwia oprogramowaniu SOLIDWORKS nieprzerwane działanie podczas zapisywania lub przywracania ustawień użytkownika.

Kiedy wybraliśmy opcje dla oprogramowania SOLIDWORKS, ustawienia te są zapisane w pliku rejestru i oprogramowanie rozpoznaje ustawienia z jednego wydania SOLIDWORKS do następnego. Dla większości użytkowników nie jest wymagana akcja zachowująca ustawienia. Istnieje jednak możliwość skorzystania z Kreatora kopiowania ustawień, aby dystrybuować ustawienia.

Można zapisać lub przywrócić ustawienia systemowe dla:

  • opcji systemu,
  • Układu paska narzędzi (Wszystkie paski narzędzi lub Tylko pasek narzędzi makro)
  • Skróty klawiaturowe
  • Gesty myszy
  • dostosowywania menu,
  • Zapisane widoki

Zapisujemy ustawienia do pliku a następnie przywracamy je do następujących rejestrów:

Profil Rejestr
Bieżący użytkownik CURRENT_USER bieżącego użytkownika
Jeden lub więcej komputerów sieciowych LOCAL_MACHINE wybranych komputerów
Jeden lub więcej profili użytkowników mobilnych CURRENT_USER wybranych użytkowników
Kopiowanie ustawień do komputerów sieciowych lub profili użytkowników mobilnych powinno być wykonywane tylko przez administratorów systemu. Podczas przywracania ustawień w komputerach sieciowych, ustawienia stosują się do nowych użytkowników SOLIDWORKS pracujących na określonych komputerach. Ustawienia można przywrócić w profilach użytkowników mobilnych tylko wtedy, gdy dana firma wykorzystuje profile użytkowników mobilnych.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Kreator kopiowania ustawień
*Komentarz:  

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2016 SP05

Funkcja wyszukiwania w obrębie pomocy w sieci Web jest w fazie testowania Beta i możliwe jest że użytkownicy napotkają okresowe opóźnienia lub przerwy w działaniu. Są to normalne zachowania w fazie testów Beta i w żadnym razie nie powodują odpowiedzialności firmy Dassault Systèmes SolidWorks Corporation ani jej licencjodawców. Tematy w obrębie pomocy internetowej nie są tematami Beta; dokumentują one SOLIDWORKS 2016 SP05.

Aby wyłączyć pomoc SOLIDWORKS w sieci Web i użyć pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy napotkane w interfejsie lub wyszukiwaniu pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z reprezentantem lokalnej pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące indywidualnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie indywidualnego tematu.