Ukryj spis treści

TolAnalyst - Informacje ogólne

TolAnalyst™ jest aplikacją do analizy tolerancji, która służy do badania wpływu, jaki tolerancje i metody złożeń mają na stosy wymiarów pomiędzy dwiema operacjami złożenia. Wynikiem każdego badania jest minimalny i maksymalny stos tolerancji, minimalny i maksymalny stos pierwiastka z sumy kwadratów tolerancji oraz lista operacji i tolerancji będących udziałami.

Aby ustawić kolor dla wymiarów TolAnalyst, kliknąć Narzędzia > Opcje > Opcje systemu > Kolory . W obszarze Ustawienia schematu kolorów wybrać Adnotacje > Wymiar TolAnalyst .

Badanie TolAnalyst

TolAnalyst wykonuje analizę tolerancji zwaną badaniem. Badanie takie tworzy się przy użyciu czteroetapowej procedury:
  1. Pomiar. Ustanowienie pomiaru, który stanowi liniową odległość pomiędzy operacjami DimXpert Wymiarów.
  2. Sekwencja złożenia. Wybór uporządkowanego w kolejności zbioru części w celu ustanowienia łańcucha tolerancji pomiędzy dwiema operacjami pomiaru. Części wybrane z "uproszczonego złożenia".
  3. Powiązania złożenia. Zdefiniowanie sposobu umieszczenia lub powiązania każdej części w uproszczonym złożeniu.
  4. Wyniki analizy. Oszacowanie i przegląd minimalnych i maksymalnych stosów tolerancji najbardziej niekorzystnego przypadku.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   TolAnalyst - Informacje ogólne
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2018 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.