Skrýt obsah

Uživatelské vlastnosti ve svařování

Ve svařovaném dílu jsou uživatelské vlastnosti prvku svaru a tabulky přířezů umístěny v odlišných seznamech, než jsou uživatelské vlastnosti uložené na úrovni dokumentu. Vychozí umístění pro soubor vlastností svařování je:

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\SolidWorks\SolidWorks<verze>\lang\<jazyk>\weldments\weldmentproperties.txt

V operačním systému Microsoft® Windows®7 neexistuje složka Application Data.

Umístění seznamu můžete změnit v dialogu Možnosti umístění souborů.

Dílům knihovny profilů lze přiřadit libovolné, běžně používané uživatelské vlastnosti. Například profily, které jsou součástí aplikace SolidWorks, obsahují uživatelskou vlastnost Popis.

V případě názvů, které kolidují v rámci prvku svaru a svarového profilu, má přednost název profilu.

Můžete použít Tvůrce záložky vlastností k vytvoření vlastních záložek pro svařování.

Přiřazení uživatelských vlastností

Můžete přiřadit uživatelské vlastnosti tří různých zdrojů:

  • Skica profilu. Skice profilu můžete přiřadit jakékoli běžně používané vlastnosti, které jsou pro daný profil jedinečné, a mají být zděděny položkou tabulky přířezů, která odpovídá prvku profilu. Jedním z takových příkladů je Popis.

  • Prvek Svařování . Vlastnosti přiřazené prvku svařování jsou šířeny na všechny položky tabulky řezů. Tato schopnost umožňuje přiřadit k vlastnosti výchozí hodnotu, kterou pak můžete upravit pro každou položku tabulky přířezů. Vlastnosti Náklady lze například přiřadit hodnotu v příslušných peněžních jednotkách.

  • Položky tabulky přířezů . Položky tabulky přířezů dědí uživatelské vlastnosti od skici profilu a prvku svařování. Zároveň můžete přidat vlastnosti nové nebo upravit stávající. Například můžete přidat vlastnost Hmotnost a spojit ji s fyzikálními vlastnostmi daného modelu. Vytvoření spojení mezi oběma vlastnostmi umožňuje aplikaci SolidWorks vypočítat váhu prvního objemového těla v položce tabulky přířezů. Systém také vypočítá a přidá vlastnostiDÉLKA,Úhel1, Úhel2 a Materiál pro těla vygenerovaná pomocí profilových prvků. Vlastnosti DÉLKA, Úhel1 a Úhel2 nejsou upravitelné.

Protože k výpočtu hmotnosti dojde jen u první položky ve složce Položka tabulky přířezů, každá Položka tabulky přířezů by měla by obsahovat pouze stejné položky. Pokud jsou dvě těla geometricky identická, ale jsou u nich použity jiné materiály, jsou umístěny v tabulce přířezů v oddělených složkách.

Hodnoty uživatelských vlastností

Uživatelským vlastnostem můžete přiřadit tyto hodnoty:

  • Přiřazeno systémem. Například Délka.

  • Přiřazeno uživatelem. Například materiál přiřazený při vytváření profilu.

  • Spojeno s hodnotami kóty nebo s fyzikálními vlastnostmi.

Pro vytvoření tabulky přířezů s asociativními pozicemi pro vícetělový díl jsou nezbytné uživatelské vlastnosti.

Postup přidání uživatelských vlastností:

  1. Ve složce Tabulka přířezů klepněte pravým tlačítkem na Položku tabulky přířezů a vyberte Vlastnosti.

- nebo -

Chcete-li přiřadit uživatelské vlastnosti na nejvyšší úrovni šíření, klepněte pravým tlačítkem na prvek Svařování .

  1. V dialogu na záložce Souhrnné informace o tabulce přířezů (nebo na záložce Vlastní, pokud jste klepli pravým tlačítkem na prvek Svařování ):

    1. Zadejte nebo vyberte Název vlastnosti.

    2. Zadejte text nebo hodnotu do pole Hodnota / textový výraz.

    3. Stiskněte klávesu Enter.

  2. Opakujte krok 2 tak dlouho, dokud je potřeba a poté klepněte na OK.

Tím dojde k přidání uživatelské hodnoty.



Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Uživatelské vlastnosti ve svařování
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:

x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2011 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.