Při údržbě souborů knihovny dodržujte následující doporučené postupy.
-
Ukládejte soubory do složky knihovny trasování. Neukládejte je do jiných složek. Aplikace Routing hledá soubory v této složce. Usnadňuje to také přesunutí souborů do jiného umístění, například do místa v síti. Chcete-li si zobrazit nebo změnit složku knihovny trasování, klepněte na .
Abyste předešli chybám způsobeným soubory se stejnými názvy, přejmenujte všechny zkopírované soubory. Pokud neuvidíte náhled po přetažení dílu z Knihovny návrhů nebo se zobrazí upozornění, je pravděpodobné, že máte soubor se stejným názvem na dvou různých místech. Měli byste tento problém vyřešit.
Elektrický design vyžaduje dva soubory dat knihovny a modely součásti:
- Soubor knihovny součásti.
- Soubor .xml, který se odkazuje na součásti v seznamu od-do na dokumenty dílů SolidWorks pro tyto součásti.
- Soubor knihovny kabelů.
- Soubor .xml, který definuje atributy kabelů a vodičů. Poskytuje poloměr ohybu a vnější průměr vodičů a kabelů, které jsou potřebné ke správnému zobrazení vodičů, k výpočtu průměru svazku a ke kontrole poloměru ohybu. Nejsou-li přesné hodnoty k dispozici, je možné použít přibližné hodnoty.
- Pokud byla vodičům a kabelům během návrhu schématu přiřazena čísla dílů, měl by být v knihovně kabelů záznam o každém použitém čísle dílu a odpovídající data, aby mohl software tato čísla používat.
-
Uložte všechny elektrické konektory do složky obsahující soubor knihovny součástí. Výchozí umístění je C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\SolidWorks\SolidWorks\verze\design library\routing\electrical\component.xml. V operačním systému Windows 7 je toto umístění v C:\ProgramData\SolidWorks\verze\design library\routing\electrical.
Názvy dílů knihovny jsou určeny podle umístění složky knihovny a routing. Chcete-li změnit umístění knihovny, přesuňte nebo zkopírujte celou složku. Poté definujte nové umístění v dialogovém okně Umístění souboru vyznačení trasy.