Ukryj spis treści

Stan w cyklu

Na karcie Stan w cyklu w VaultAdmin możemy ustawić zasady dla dokumentów kiedy przechodzą one przez cykl projektowy. Cykl jest przewidywanym okresem trwania produktu od czasu rozpoczęcia projektu do jego utylizacji. Stany w cyklu definiują fazy w historii produktu.

  • Nazywanie stanów. Nazwy stanów można określać w oparciu o standardy swojej firmy. Każda firma posiada własne oznaczenia stanów. Na przykład: W trakcie projektowania, W opracowaniu, W toku, Oczekiwanie na recenzję, Wypuszczony na rynek, Przestarzały, Archiwum.

  • Określanie zasad. Można określić właściciela, ograniczyć poprawki i określić stan w oparciu o zmianę stanu. Na przykład: Gdy dokument zmienia się z W toku na Wypuszczony na rynek, właścicielem staje się menedżer. Albo gdy dokument w stanie Wypuszczony na rynek zostaje zaewidencjonowany, stan zmienia się na pierwszy stan na liście.

  • Poprawki. Dokumenty przechodzą często przez kilka poziomów poprawek dla każdego stanu w cyklu.

  Ustawianie stylu w cyklu jest opcjonalne.

Ogólne

Włącz cykl. Udostępnia inne ustawienia.

Kontroluj dostęp do dokumentów używając stanu w cyklu. Umożliwia kontrolę dostępu dla określonych użytkowników i grup dla każdego stanu w części Zasady dla wybranego stanu w cyklu.

Zasady ustawione przez administratora na karcie Stan w cyklu w VaultAdmin są nadrzędne w stosunku do ustawień zaewidencjonowywania klienta. Jeżeli obowiązuje zasada VaultAdmin, zmiana stanu w cyklu jest wyłączona podczas zaewidencjonowywania klienta.

Zezwalaj na przejęcie własności z dostępem tylko do odczytu do ostatniej poprawki dokumentu. Opcja ta pozwala użytkownikom na przejęcie własności dokumentu, jeżeli mają dostęp tylko do odczytu w oparciu o poziom poprawki dokumentu.

Stany w cyklu

Utwórzmy zestaw stanów w cyklu. Na przykład: W trakcie projektowania, W trakcie recenzowania i Wypuszczony na rynek.

  • Aby utworzyć stan, należy kliknąć Nowy stan, wpisać nazwę w oknie dialogowym a następnie kliknąć OK. Nazwy stanów nie uwzględniają wielkości liter.

  • Aby usunąć stan, należy wybrać stan, kliknąć Usuń i kliknąć OK, aby potwierdzić.

  • Aby zmienić kolejność listy, należy wybrać stan i kliknąć Przenieś w górę lub Przenieś w dół. Kolejność jest ważna ponieważ definiuje ona postęp dokumentów w cyklu.

Stan zmiany

Zezwalaj na zmiany stanu przy zaewidencjonowaniu i na poziomy poprawek oparte o stan. Jeżeli użytkownicy lub grupy mają zezwolenie na zmianę stanu w cyklu, stan może być określony w oknie dialogowym zaewidencjonowywania. Zmiana w stanie w cyklu następuje jako oddzielny krok po zaewidencjonowaniu. Zasady stanu w cyklu oparte są na stanie:

  • W przechowalni przed zaewidencjonowaniem

  • Wybrane w oknie dialogowym zaewidencjonowania

Użytkownicy, grupy, które mogą zmieniać stan. Należy wybrać jedną lub więcej z poniższych opcji:

  • Administratorzy

  • Właściciel dokumentu z dostępem DOZ. Właściciele z dostępem do odczytu/zapisu mogą zmieniać stan dokumentu.

  • Właściciel dokumentu z dostępem TDO. Właściciele z dostępem tylko do odczytu mogą zmieniać stan dokumentu.

  • Ten użytkownik lub grupa. Należy wybrać z listy.

  • Tylko administratorzy mogą zmieniać stan poprzednich poprawek. Powyższe wybory stosują się tylko do bieżącej poprawki. Opcja ta umożliwia zmiany stanu dla poprzednich poprawek tylko przez administratorów.

Zasady dla wybranego stanu w cyklu

Należy wybrać stan w części Stany w cyklu i określić zasady dla tego stanu.

  • Kiedy dokument jest zaewidencjonowywany lub jego stan zmieniany na wybrany stan.

    • Zmień właściciela dokumentu na: <bez zmian>, <brak> lub nazwę użytkownika na liście.

    • Zmień inne poprawki dokumentu w wybranym stanie na stan: <bez zmian> lub stan na liście.

  • Kiedy dokument w wybranym stanie przed zaewidencjonowaniem, jest następnym razem zaewidencjonowany, zmień stan dokumentu na:

    • <bez zmian>

    • Poprzedni stan

    • Następny stan

    • Pierwszy na liście

    • Ostatni na liście

    • Stan na liście

  • Kiedy dokument w wybranym stanie przed zaewidencjonowaniem, jest następnym razem zaewidencjonowany, zezwalaj by jego poprawka uległa zmianie na następujących poziomach. W zależności od bieżącej poprawki dokumentu, możemy ograniczyć zaewidencjonowywanie dokumentu. Wybór Pierwszorzędne, Drugorzędne lub Trzeciorzędne kontroluje które elementy poziomu poprawki mogą być zmieniane podczas zaewidencjonowywania. Początkowe zaewidencjonowanie jest uważane za zmianę z zera do wartości.

Na przykład: jeżeli schemat poprawki używa zarówno poziomu Pierwszorzędnego jak i Drugorzędnego, musimy wybrać poziom Pierwszorzędny i Drugorzędny dla zaewidencjonowywania w wybranym stanie w cyklu, aby dokumenty były zaewidencjonowywane w tym stanie. Aczkolwiek jeżeli wybierzemy Pierwszorzędne ale nie Drugorzędne wówczas Drugorzędne może ulec zmianie na pierwsze na liście kiedy Pierwszorzędne ulegnie zmianie; na przykład, PRE-11 na DEV-01.

Jeżeli jedynym wybranym poziomem poprawki jest Kopia robocza, wówczas Kopia robocza jest wymagana przy zaewidencjonowywaniu dokumentu w wybranym stanie w cyklu włącznie z pierwszym zaewidencjonowaniem dla dokumentów nie będących jeszcze w przechowalni kiedy stan jest pierwszy na liście.

  • Nie zezwalaj na powrót stanu do wybranego ani do poprzedniego stanu.Zgodnie z sekwencją poziomów stanów w części Stany w cyklu, dokumenty, które przechodzą poza wybrany stan nie mogą powrócić do tego stanu.

  • Kontroluj dostęp do poprawki dokumentu w wybranym stanie w następujący sposób (wybierz w kolumnach 1 i 2): Należy wybrać TDO (Dostęp tylko do odczytu ) lub DOZ (Dostęp do odczytu/zapisu ) dla konkretnych użytkowników i grup.

Możemy ograniczyć dostęp dla stanów w cyklu bardziej niż dla projektów.

Tematy pokrewne

Projekty

Ustawienia przechowalni

Schemat poprawek

Toolbox z Workgroup PDM

Użytkownicy i Grupy



Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Stan w cyklu
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:

x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS Workgroup PDM 2012 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.