Ukryj spis treści

Okno dialogowe Materiał - karta Krzywe SN zmęczenia

Karta Krzywe SN zmęczenia służy do definiowania krzywych SN dla badania zmęczenia. Krzywe SN są używane tylko w badaniach zmęczenia. Niektóre materiały w bibliotece materiałów mają już zdefiniowane krzywe SN zmęczenia. Materiały te są oznaczone indeksem przyrostkiem (S-N) dołączonym do nazwy na liście materiałów w bibliotece materiałów.
Karta Krzywe SN zmęczenia jest dostępna tylko wtedy, gdy zainstalowano dodatek SolidWorks Simulation.

Źródło

Ustawia schemat interpolacji i źródło danych.
Interpolacja Ustawia schemat interpolacji naprężeń przemiennych względem liczby cykli w krzywej SN.
  • Log-log.

    Logarytmiczna interpolacja (przy podstawie 10) dla liczby cykli i naprężenia przemiennego. Opcja ta jest zalecana dla krzywych SN zawierających niewiele punktów danych, które są rozrzucone w dużych odległościach od siebie na obydwu osiach, chyba że lepsze dopasowanie krzywej można uzyskać przy użyciu innego schematu interpolacji.

  • Semi-log. Liniowa interpolacja dla naprężenia i logarytmiczna dla liczby cykli. Opcja ta jest zalecana dla krzywych SN charakteryzujących się względnie małym zakresem naprężeń w porównaniu ze zmiennością liczby cykli, chyba że lepsze dopasowanie krzywej można uzyskać przy użyciu innego schematu interpolacji.
  • Liniowe. Liniowa interpolacja zarówno dla naprężenia, jak i dla liczby cykli. Opcja ta jest zalecana dla krzywych SN zawierających wiele punktów danych, chyba że lepsze dopasowanie krzywej można uzyskać przy użyciu innego schematu interpolacji.

    Przykład

    W niektórych przypadkach krzywa SN jest dostępna w postaci równania uzyskanego w drodze dopasowania do danych doświadczalnych. W takich przypadkach, jeżeli równanie pasuje do jednego ze schematów interpolacji, może wystarczyć zdefiniowanie tylko skrajnych punktów krzywych jako punktów danych i użycie właściwego schematu interpolacji.
Zdefiniuj Ręczne definiowanie danych krzywej. Wybrać z maksymalnie dziesięciu krzywych w menu.
Wyprowadź ze współczynnika sprężystości wzdłużnej materiału Automatyczne wyprowadzanie krzywej SN w oparciu o krzywe SN ASME oraz współczynniki sprężystości materiału odniesienia i materiału aktywnego. Źródłowa krzywa SN pojawia się w obszarze Podgląd.
  • Krzywe oparte na stali austenitycznej ASME
  • Krzywe oparte na stali węglowej ASME

Krzywa SN jest wyprowadzana poprzez podzielenie każdej wartości naprężenia krzywej odniesienia SN przez współczynnik sprężystości materiału odniesienia ASME i pomnożenie przez współczynnik sprężystości materiału bieżącego. Skojarzona liczba cykli pozostaje bez zmian.

Dane tabeli

Lista danych krzywej. Dostępne tylko wtedy, gdy wybrano opcję Zdefiniuj w oknie Źródło.
Współczynnik naprężenia (R) Dostępne tylko wtedy, gdy wybrano Niestandardowo zdefiniowane w części Wybierz źródło materiału.
Jednostki Jednostki naprężenia przemiennego.
Jeżeli wartości są wpisywane, należy pamiętać, aby wybrać żądane jednostki przed wprowadzeniem wartości.
Tabela danych krzywej Należy wprowadzić pary wartości liczb cykli i naprężeń przemiennych, jeżeli krzywa jest definiowana ręcznie. Jeżeli krzywa jest wyprowadzana w oparciu o krzywą odniesienia SN ASME, wyszczególniona zostanie skalowana krzywa.
Można użyć kopiowania i wklejania, aby wypełnić tabelę.
Plik Importuje dane krzywej z pliku. Dostępne tylko wtedy, gdy wybrano Niestandardowo zdefiniowane w części Wybierz źródło materiału.
Widok Wyświetla graf bieżących danych tabeli.
Usuń Usuwa wybrany wiersz danych. Dostępne tylko wtedy, gdy wybrano Niestandardowo zdefiniowane w części Wybierz źródło materiału.
Aby zastosować taką samą krzywą SN dla obiektów z różnymi materiałami, w drzewie badania zmęczenia, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy Części i wybrać Zastosuj dane zmęczenia dla wszystkich obiektów.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Okno dialogowe Materiał - karta Krzywe SN zmęczenia
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:

x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2012 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.