Skrýt obsah

Vítá vás program Workgroup PDM

Aplikace SolidWorks Workgroup PDM je software pro správu dat projektů. Běží buď uvnitř prostředí SolidWorks nebo jako samostatná aplikace. Workgroup PDM řídí projekty pomocí procesů pro vyzvednutí, odevzdání, kontrolu revizí a další správní úkony.

Struktura Workgroup PDM

Úschovna

Úschovna je složka nebo adresář (obvykle na serveru), ve které jsou uloženy projekty a dokumenty. Služba úschovny je software, který pomocí programu Workgroup PDM ovládá přístup k úschovně. Úschovna a služba úschovny jsou instalovány a udržovány správcem úschovny. Uživatelé ukládají dokumenty do úschovny pomocí Workgroup PDM klientů.

Správa úschovny

Správce úschovny kromě její instalace používá správu úschovny VaultAdmin pro tvorbu účtů uživatelů a projektů, určení schémat oprav a životních cyklů a zadání globálních nastavení.

Klient

Poté, co správce zřídí projekty a účty uživatelů, uživatelé mohou vyzvedávat a odevzdávat dokumenty, změnit stavy oprav a životních cyklů a vytvořit zprávy. Klient běží v rámci programu SolidWorks nebo v rámci aplikace SolidWorks Explorer.

Dokumenty

Dokumenty jsou uloženy v úschovně. Uživatelé vyzvednou dokumenty z úschovny a dokumenty jsou kopírovány do jejich místních pracovních prostorů. Změněné dokumenty jsou odevzdány zpět, čímž se většinou zvýší číslo opravy.

Vlastnictví

Aby bylo možné dokument vyzvednout z úschovny, tento dokument nesmí mít vlastníka. Uživatel, který dokument vyzvedává, se stává jeho vlastníkem. Jen vlastník dokumentu může dokument odevzdat do úschovny, ale vlastnictví automaticky neznamená přístup pro čtení/psaní nebo nezaručuje možnost odevzdat dokument (například, pokud to je v rozporu s životním cyklem). V jednom okamžiku může být vlastníkem dokumentu jen jeden uživatel.

Uživatelé

Pokud správce Workgroup PDM vytvořil projekt a dal vám k němu přístup, můžete dokumenty v tomto projektu začít spravovat pomocí klienta Workgroup PDM.

Správci

Jako správce jste zodpovědní za nastavení projektů, účtů uživatelů atd. v nástroji správy úschovny VaultAdmin. Další informace o instalaci a aktualizacích jsou v Průvodci správou a instalací Workgroup PDM, který je k dispozici na <instalační_adresář>\VaultAdmin\lang\<jazyk>\install_pdmworks.htm.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Vítá vás program Workgroup PDM
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2013 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.