Ukryj spis treści

Używanie automatycznych relacji

Możemy wybrać, czy relacje geometryczne mają być automatycznie tworzone podczas tworzenia elementów szkicu.

W zależności od elementów szkicu i pozycji wskaźnika, jednocześnie wyświetlana może być więcej niż jedna relacja szkicu.

Wideo: Szkicowanie z automatycznymi relacjami

Aby wybrać lub wyczyścić automatyczne relacje, należy:

  • Należy wykonać jedną z poniższych czynności:
    • Należy kliknąć Narzędzia > Ustawienia szkicu > Automatyczne relacje.
    • Kliknąć OpcjeTool_Options_Standard.gif, Relacje/Przyciąganie i wybrać Automatyczne relacje.

    Aby tymczasowo wygasić relacje automatyczne, należy przytrzymać klawisz Ctrl podczas szkicowania.

    Podczas szkicowania wskaźnik zmienia kształt, aby ukazać możliwe do utworzenia relacje. Kiedy wybrana jest opcja Automatyczne relacje, dodane są relacje.

    pointer_horizontal.gif pointer_vertical.gif
    Pozioma Pionowa
    pointer_coincident.gif pointer_midpoint.gif
    Wspólne Punkt środkowy
    pointer_perpendicular.gif pointer_tangent.gif
    Prostopadły Styczne



Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Używanie automatycznych relacji
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:

x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2013 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.