Ukryj spis treści

Menedżer właściwości PropertyManager Wyrównaj siatkę/początek układu współrzędnych

Domyślnie początek układu współrzędnych bloku jest wyrównany z orientacją elementu szkicu. Opcja Wyrównaj siatkę/początek układu współrzędnych służy do zmiany orientacji układu współrzędnych szkicu lub bloku, kiedy ich orientacja nie jest pożądana.

Przykład orientacji początku układu współrzędnych bloku:
align_grid-origin01.gif align_grid-origin02.gif align_grid-origin03.gif
Początek układu współrzędnych szkicu Początki układów współrzędnych bloku

Można zmienić orientację i lokalizację początku układu współrzędnych dla bloków i szkiców, które są naszkicowane na ścianie modelu lub na płaszczyznach.

Aby wyświetlić menedżer właściwości PropertyManager, należy:

W szkicu kliknąć Narzędzia > Narzędzia szkicu > Wyrównaj > Wyrównaj siatkę/początek układu współrzędnych.

Wybory

PM_sketch_origin_location.gif Lokalizacja początku układu współrzędnych szkicu Wybierz wierzchołek lub punkt.
  Oś X lub Oś Y Wybrać liniowy element szkicu.
PM_flip_radiate_direction.gif   Kliknąć, aby odwrócić orientację początku układu współrzędnych o 180°.
  Zmień tylko lokalizację początku układu współrzędnych. Przenosi tylko lokalizację początku układu współrzędnych.
  Zmień lokalizację wszystkich elementów szkicu Przenosi lokalizację szkicu w oparciu o zmianę lokalizacji:
  • Tylko początku układu współrzędnych szkicu
  • Tylko Osi-X lub Osi-Y
  • Zarówno początku układu współrzędnych szkicu jak i Osi X lub Osi Y
Przykład Zmiany lokalizacji wszystkich elementów szkicu:
sketch_origin_relocate_sketch01.gif sketch_origin_relocate_sketch02.gif
Oryginalny początek układu współrzędnych szkicu Początek układu współrzędnych po zmianie lokalizacji
sketch_origin_relocate_sketch03.gif sketch_origin_relocate_sketch04.gif
Wybrana oś X Elementy szkicu po zmianie lokalizacji (nowy początek układu współrzędnych i oś)


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Menedżer właściwości PropertyManager Wyrównaj siatkę/początek układu współrzędnych
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:

x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2014 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.