Skrýt obsah

Diagnostika selhání sítě

Při selhání tvorby sítě software zobrazí zprávu a zastaví činnost (v případě, že nejsou aktivní automatické pokusy). Nástroj diagnostiky selhání sítě pomáhá najít a vyřešit problémy tvorby objemové sítě.

Pro přístup k nástroji diagnostiky selhání sítě klepněte pravým tlačítkem na položku Síť a pak klepněte na tlačítko Diagnostika selhání.

Tvorba sítě objemové součásti probíhá ve dvou základních fázích. V první fázi umístí nástroj pro tvorbu sítě uzly na hranici. Tato fáze se nazývá tvorba povrchové sítě. Pokud proběhne úspěšně, nástroj pro tvorbu sítě zahájí druhou fázi, během níž vytvoří uzly uvnitř modelu, vyplní objem čtyřúhelníkovými elementy a uprostřed umístí další uzly. Uzly jsou uprostřed umístěny pouze, pokud je požadována vysoká kvalita sítě v dialogovém okně Možnosti tvorby sítě. K selhání může dojít v libovolné z těchto fází.

Panel Diagnostika selhání sítě zobrazí a zvýrazní součásti, které selhaly. Pro každou součást zobrazí a zvýrazní plochy a hrany, které způsobily selhání. Jestliže kliknete dvakrát na tělo v seznamu v podokně Diagnostika selhání sítě, přiblížíte si zobrazení tohoto těla v grafické ploše.

  • Klepnutím na tlačítko Zobrazit tělesa, pro která se nepodařilo vytvořit síť vyvoláte vykreslování těchto těl ve stínovaném režimu zobrazení v grafické ploše. Těla s vytvořenou sítí se zobrazí v drátovém režimu.
  • Kliknete-li na možnost Zobrazit síť pro všechna těla, zobrazí se pouze těla s vytvořenou sítí.
Klepněte na Nástroje > Ověřit, chcete-li zkontrolovat chybnou geometrii v modelu.

Identifikace chybných součástí

Jak zjistit chybné součásti:

  1. Po selhání tvorby sítě klepněte pravým tlačítkem na ikonu Síť a vyberte příkaz Diagnostika selhání.
  2. Chcete-li určit problém se součástí, vyberte ji ze seznamu.

    Všechny plochy a hrany vybrané součásti, která způsobila selhání tvorby sítě se zvýrazní v grafické ploše.

  3. Chcete-li určit chybnou plochu nebo hranu, vyberte ji v seznamu.

    Vybraná plocha nebo hrana se zvýrazní v grafické ploše.

PropertyManager Diagnostiky selhání je dostupný pouze pro objemovou síť.

Do sítě můžete umístit pouze neúspěšné součásti, aniž byste museli znovu vytvořit síť pro těla, která byla do sítě umístěna úspěšně.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Diagnostika selhání sítě
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.