Skrýt obsah

Studie návrhu

Designová studie slouží k provedení optimalizace nebo k vyhodnocení specifických scénářů návrhu. Designová studie nabízí jednotný pracovní postup pro optimalizační i vyhodnocovací studie.

Umožňuje vytvořit obrázek aktualizovaných těl a vypočtených výsledků pro různé iterace nebo scénáře klepnutím na jejich sloupce na záložce Zobrazení výsledků.

Pomocí designové studie lze vyřešit celou řadu potíží. Máte následující možnosti:

  • Definovat několik proměnných použitím libovolného parametru simulace nebo řídicí globální proměnné.
  • Pomocí čidel definujte několik omezení.
  • Pomocí čidel definujte několik cílů.
  • Analyzovat modely bez výsledků simulace. Můžete například minimalizovat hmotu určité sestavy pomocí proměnných, hustoty a kót modelu a omezení objemu.
  • Vyhodnotit volby konstrukce definováním parametru, který nastaví pro těla použití různých materiálů jako proměnnou.
Jak vytvořit designovou studii:
  • Klepněte na šipku dolů v nástroji Poradce studie (Simulation CommandManager) a zvolte Nová studie. V části Typ klepněte na Designová studie; nebo
  • Klepněte na Vložit > Designová studie > Přidat; nebo
  • Klepněte pravým tlačítkem na záložku studie a vyberte Vytvořit novou designovou studii.

Záložka Designová studie se objeví v dolní části grafické oblasti.

Pro použití v designových studiích jsou dostupná různá čidla podle vaší licence SOLIDWORK a podle toho, jestli jste spustili Zkušební studii a Optimalizační studii.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Studie návrhu
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.