Skrýt obsah

Nabalení

Tento prvek nabalí skicu na rovinnou nebo nerovinnou plochu. Rovinnou plochu lze vytvořit z válcových, kuželových nebo vysunutých modelů. Po vybrání rovinného profilu také můžete přidat více zavřených skic křivek. Prvek nabalování podporuje výběr obrysu a opětovné použití skici. Můžete projektovat prvek nabalování na více plochách.

Rovina skici musí být tečná k ploše. Díky tomu může být kolmice k ploše s kolmicí ke skice rovnoběžná v nejbližším bodě.

Postup pro vytvoření prvku nabalování:

 1. Ve stromu FeatureManager vyberte požadovanou skicu určenou k nabalení.

  Skica pro nabalení může obsahovat několik obrysů, ale jen zavřených. Prvek nabalení nemůžete vytvořit ze skici, která obsahuje jakékoli otevřené obrysy.

 2. Na panelu nástrojů Prvky klepněte na možnost Nabalit nebo vyberte položku Vložit > Prvky > Nabalit.
 3. Ve správci PropertyManager Parametry nabalení postupujte následovně:
  1. Vyberte některou z těchto možností:

   Možnost Popis
   Vyrazit Vytvoří na ploše zvýšený prvek.
   Vyrýt Vytvoří na ploše odsazený prvek.
   Jen obrys Vytvoří na ploše otisk obrysů skici.

  2. V grafické ploše vyberte nerovinnou plochu pro možnost Plocha pro nabalení skici .
  3. V poli Tloušťka nastavte hodnotu.
  4. V případě potřeby zaškrtněte políčko Opačný směr.

 4. Pokud vyberete možnost Vyrazit nebo Vyrýt, můžete vybrat přímku, lineární hranu nebo rovinu Směr otevření . Pro lineární hranu je směr otevření dán směrem vybrané entity. Pro rovinu je směr otevření k této rovině kolmý.

  Směr otevření – rovina A Směr otevření – rovina B
  Chcete-li nabalit skicu kolmo k rovině skici, ponechte pole Směr otevření prázdné.

 5. Klepněte na tlačítko OK .Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Nabalení
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.