Skrýt obsah

Narovnat/Ohnout

Pomocí nástrojů Narovnat a Ohnout můžete rozložit a znovu složit (ohnout) ohyby v plechovém dílu.

Pro větší rychlost systému narovnávejte a ohýbejte jen ty ohyby, které potřebujete pro prováděný úkol.
Tato kombinace je užitečná zejména při přidávání řezu napříč ohybem. Nejprve přidejte prvek Narovnat a rozložte ohyb. Poté přidejte řez. Nakonec přidejte prvek Ohnout a vraťte ohyb zpět do původního složeného stavu.
Původní díl unfold_fold1.png
Jeden ohyb je narovnán unfold_fold2.png
Prořízněte narovnaný ohyb unfold_fold3.png
Ohyb je ohnut zpět nahoru unfold_fold4.png

Narovnání ohybů

Přidání prvku Narovnat:

 1. V plechovém dílu klepněte na NarovnatTool_Unfold_Sheet_Metal.gif na panelu nástrojů pro plechové díly nebo na Vložit > Plechové díly > Narovnat.
 2. V grafické ploše vyberte plochu, která má po použití prvku zůstat neměnná jako Pevnou plochuPM_shm_Fixed_Face.gif.
  unfold1.png
 3. Vyberte jeden nebo více ohybů pro nastavení Ohyby k narovnáníselect_bend_flat.png nebo kliknutím na možnost Shromáždit všechny ohyby vyberte všechny vhodné ohyby v dílu.
  unfold2.png
 4. Klepněte na tlačítko PM_OK.gif.

  Vybrané ohyby se narovnají.
  unfold_fold3.png

Ohýbání ohybů

Přidání prvku Ohnout:

 1. V plechovém dílu klepněte na OhnoutTool_Fold_Sheet_Metal.gif na panelu nástrojů pro plechové díly nebo na Vložit > Plechové díly > Ohnout.
 2. V grafické ploše vyberte plochu, která má po použití prvku zůstat neměnná jako Pevnou plochuPM_shm_Fixed_Face.gif.
  fold1.png
 3. Vyberte jeden nebo více ohybů pro Ohyby k ohnutíPM_shm_Bends_to_Fold.gif nebo klepnutím na Shromáždit všechny ohyby vyberte všechny ohyby v dílu.
  fold2.png
 4. Klepněte na tlačítko PM_OK.gif.

  Vybrané ohyby se vrátí do původního stavu.
  unfold_fold4.pngVyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Narovnat/Ohnout
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.