Skrýt obsah

Body těžiště

Do dílů a sestav můžete přidat body těžiště. Ve výkresech dílů nebo sestav, které obsahují bod těžiště, můžete tento bod zobrazit a odkazovat na něj.

Těžiště přidáte klepnutím na možnost Těžiště Tool_Center_Of_Mass_Reference_Geometry.gif (panel nástrojů Referenční geometrie) nebo na nabídku Vložit > Referenční geometrie > Těžiště.

V grafické oblasti se v místě těžiště modelu zobrazí ikona center_of_mass_feature.gif. Ve stromu FeatureManager se Těžiště FM_center_of_mass.gif zobrazí hned pod položkou Počátek FM_origin.png.

Poloha těžiště se aktualizuje, když se těžiště modelu změní. Těžiště se aktualizuje například tehdy, když přidáte, přesunete nebo odstraníte nějaké prvky z dílu.
COM_parts

Mezi těžištěm a entitami jako vrcholy, hrany či plochy můžete měřit vzdálenost a vkládat referenční kóty.

Z bodu těžiště ovšem nelze vytvářet řídící kóty. Můžete ale vytvořit referenční bod těžiště, který pak lze použít k definici řídících kót.

Můžete vytvořit čidla Měření, která odkazují na body těžiště a referenční body těžiště.

Účinek bodů těžiště a referenčních bodů těžiště můžete ověřit při obnově modelu tak, že klepnete na Nástroje > Statistické údaje o prvcích.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Body těžiště
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.