Skrýt obsah

Srovnání postupů návrhu plechových dílů

Existují specifické prvky plechových dílů, které lze použít k rychlejší tvorbě plechových těl. Avšak v některých případech, když návrh vyžaduje určité typy geometrie, můžete použít nástroje pro jiné než plechové díly a pak vložit ohyby nebo převést díl na plechový. Při návrhu plechového dílu je důležité přemýšlet o nejlepším způsobu návrhu tohoto dílu. I když se může zdát, že použití jiných než plechových prvků (jako jsou vysunutí a skořepiny) a následné vložení ohybů nebo převod na plechový prvek je rychlejší, jsou tyto metody také nejméně flexibilní.

Při vytváření plechových dílů je pořadí preferencí návrhu následující:
  1. Prvky plechových dílů (jako je Základní plech, Lem z hrany a Okrajový lem)
  2. Prvek Vložit ohyby
  3. Prvek Převést na plechový díl
Při použití prvků Vložit ohyby a Převést na plechový díl je nejvýhodnější aplikovat je při návrhu dílu co nejdříve, nejlépe ihned poté, co vytvoříte první prvek, který není plechový.

Plechový díl si můžete buď navrhnout samotný, bez odkazů na díly, které jsou v něm uzavřeny nebo můžete využít možnosti návrhu v kontextu sestavy, která obsahuje uzavřené součásti, nebo můžete navrhnout díl v jiném dokumentu dílu v prostředí vícetělového dílu.

Vytvoření dílu jako plechového dílu s použitím prvků specifických pro plechové díly. Když vytvoříte díl z plechového dílu, můžete použít nástroj Základní plech s otevřenou nebo uzavřenou skicou profilu. Tento postup eliminuje nadbytečné kroky, protože vytváříte díl od začátku jako plechový.
Vytvoření dílu, jeho skořepiny a vložení ohybu plechového dílu. Když sestavujete tělo za pomoci jiných než plechových prvků, budete potřebovat další prvky: Vysunutý základ, Skořepinu, Nastřižení a Vložit ohyby. V některých případech je však lepší nejprve sestavit díl a pak vložit ohyby plechového dílu.

Kuželové ohyby nejsou například podporovány prvky specifickými pro plechové díly, jako například Základní plechLem z hrany. Proto si musíte vytvořit díl s použitím vysunutí, otočení apod. a poté přidat ohyby do kuželového dílu.

Převedení objemového těla na plechový díl. Můžete převést objemové nebo povrchové tělo, případně importovaný díl.

Následující odkazy informují o tom, jak s pomocí těchto postupů vytvořit plechové díly.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Srovnání postupů návrhu plechových dílů
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.