Skrýt obsah

Konfigurace

Konfigurace vám umožňují vytvářet různé varianty modelu dílu nebo sestavy v rámci jednoho dokumentu. Konfigurace představují pohodlný způsob vývoje a správy skupin modelů s různými kótami, součástmi nebo jinými parametry.

K vytvoření konfigurace stačí zadat její název a vlastnosti a poté upravit model tak, aby v něm byly použity požadované varianty návrhu.
  • V dokumentech dílů vám konfigurace umožňují vytvářet skupiny dílů s různými kótami, prvky a vlastnostmi včetně uživatelských vlastností.
  • V dokumentech sestav můžete vytvářet:
    • zjednodušené verze návrhu s využitím potlačení součástí.
    • skupiny sestav s různými konfiguracemi součástí, různými parametry pro prvky sestavy, různými kótami nebo uživatelskými vlastnostmi určitými pro konfiguraci.
  • V dokumentech výkresů můžete zobrazit pohledy konfigurací, které jste vytvořili v dokumentech dílů a sestav.
Konfigurace můžete vytvořit pomocí jakékoliv z následujících možností:
  • Vytvořit konfigurace ručně.
  • Pomocí konfiguračních tabulek můžete vytvářet a spravovat konfigurace v tabulce aplikace Microsoft Excel. Konfigurační tabulky lze zobrazit ve výkresech.
  • Pomocí dialog Změnit konfigurace vytvořte a změňte konfigurace pro běžně konfigurované parametry.

Uživatelské vlastnosti vytvořené v konfiguračních tabulkách, nebo v dialogu Změnit konfigurace se automaticky přidávají do záložky Závislé na konfiguraci v dialogovém okně Souhrnné informace.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Konfigurace
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.