Skrýt obsah

Deformace – křivka-křivka

Deformace křivka-křivka je přesnější metoda, jak upravit složité tvary. Objekty můžete deformovat pomocí mapování geometrie z počátečních křivek – což mohou být sady křivek, hran, průsečnic, narýsovaných křivek atd. – na sadu cílových křivek.

Možnosti ovládání tvarů deformace umožňují:
  • Upevnit hrany a plochy, aby se nemohly posunout.
  • Přidat další plochy nebo těla k deformaci.
  • Nastavit tuhost a přesnost tvaru.

Podrobnosti o možnostech daného PropertyManageru viz Možnosti deformace – křivka-křivka.

Je-li cílovou křivkou plocha nebo hrana povrchu, můžete spojit počáteční hrany deformovaného modelu pomocí poziční spojitosti (ostrý přechod) nebo tečnosti (hladký přechod).

Příklad deformace poziční spojitosti Příklad deformace tečné spojitosti
Výsledkem poziční spojitosti na spojující hranici jsou ostré hrany. Vyberte volbu Žádná v možnosti Spojit pod položkou Možnosti tvaru. Výsledkem tečné spojitosti na spojující hranici je hladký přechod. Vyberte volbu Povrchová tečnost v možnosti Spojit pod položkou Možnosti tvaru.
knife_handle_1.gif knife_handle_2.gif
Cílová křivka a tělo k deformaci Postup deformace křivka-křivka
knife_handle_3.gif
Výsledek křivka-křivka


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Deformace – křivka-křivka
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.