Skrýt obsah

Postupy návrhu (návrh shora dolů a návrh zdola nahoru)

Při vytváření sestav můžete postupovat způsobem zdola nahoru, shora dolů nebo použít kombinaci obou metod.

Návrh zdola nahoru

Tradiční metodou návrhu je postup zdola nahoru. Nejprve navrhnete díly modelu, pak je vložíte do sestavy a pomocí vazeb je umístíte. Díly je pouze možné změnit jednotlivě. Tyto změny se pak promítnou do sestavy.

Metoda návrhu zdola nahoru se většinou používá pro dříve již sestrojené, standardní díly nebo součásti jako například hardware, lanová kladka, motory, apod. Tvar a velikost těchto dílů se nemění v závislosti na vašem návrhu, ledaže si zvolíte jinou součást.

Návrh shora dolů

Metoda návrhu shora dolů se také v Nápovědě SOLIDWORKS nazývá "kontextový design".

Při použití metody návrhu shora dolů mohou být tvary, velikost a poloha dílů konstruovány v sestavě. Příklad:

  • Můžete navrhnout nosič motoru tak, aby byla jeho velikost správná pro uchycení motoru, i když bude motor přemístěn. SOLIDWORKS automaticky přizpůsobí velikost nosiče motoru. Tato funkce je užitečná převážně pro díly jako jsou nosiče, upevnění a kryty, jejichž účelem je hlavně uchytit díly v jejich správných pozicích. V některých případech je také možné použít metodu návrhu shora dolů pro prvky (jako jsou vodící čepy) dílů, které byly navrhnuty pomocí metody zdola nahoru.
  • Návrh fotokopírovacího přístroje může být rozložen do skici rozložení, jejímiž prvky jsou lanové kladky, válcová tělesa, pásy a další součásti. Na základě této skici můžete vytvořit trojrozměrné součásti. Pokud změníte velikost, nebo přesunete prvky ve skice, SOLIDWORKS automaticky provede stejné změny u trojrozměrných součástí v sestavě. Skica je velmi flexibilní a změny ve skice je možné provést velmi rychle. Skica vám umožní vyzkoušet několik verzí návrhu ještě předtím, než vytvoříte trojrozměrné geometrie, a provést spoustu změn na jednom hlavním místě.

Metoda návrhu shora dolů vyžaduje méně oprav, když dojde ke změně v návrhu, což je její velkou výhodou. Jednotlivé díly se aktualizují na základě způsobu, jakým jste je vytvořili.

Metody návrhu shora dolů můžete použít pro určité prvky v dílu, kompletní díly nebo celé sestavy. V praxi návrháři většinou používají metody návrhu shora dolů pro rozložení jejich sestav a zachycení klíčových aspektů vlastních dílů, které jsou specifické pro jejcih sestavy.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Postupy návrhu (návrh shora dolů a návrh zdola nahoru)
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.