Skrýt obsah

Zmrazení prvku

Některé prvky můžete zmrazit a vyloučit je tak z obnov modelu.

Roleta zmrazení ovládá nastavení bodu, kde dochází k obnovení stromu FeatureManager příslušné součásti. Prvky nad roletou zmrazení jsou zmrazeny – nemůžete je upravovat a jsou vyloučeny z obnov modelu.

Zmrazení části modelu může být užitečné zejména v případě, kdypracujete s komplexními modely s velkým počtem prvků. Výhody zmrazení prvků:
  • Zkrácení času potřebného na obnovení
  • Ochrana před neúmyslnými změnami modelu
Funkce Zmrazení prvku zabraňuje obnovení geometrie zmrazených prvků. Můžete však přesto zaznamenat dlouhá obnovení způsobená jinými procesy, které nejsou adresovány funkcí Zmrazení prvku. Příklady potenciálně časově náročných procesů, které nejsou adresovány funkcí Zmrazení prvku:
  • Aktualizace vzhledu zobrazení, zejména u velmi velkých vzorů
  • Aktualizace složitých schémat kót a tolerancí DimXpert
  • Aktualizace grafiky (data mozaikování) velmi velkých a složitých dílů

Roleta zmrazení:
FRZ_freeze_bar_and_pointer.gif

Zmrazené prvky jsou označeny ikonou zámku FM_freeze.gif a šedou barvou textu.
Zmrazení prvku díly Toolbox nepodporují.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Zmrazení prvku
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.