Skrýt obsah

Použití tvarovacích nástrojů u plechových dílů

Tvarovací nástroje jsou díly, které ohýbají, natahují nebo jiným způsobem tvarují plech, a vytváří tak prvky jako štěrbiny, bodáky, lemy, žebra a další prvky tvarování.

Software SOLIDWORKS obsahuje pro začátek několik ukázkových tvarovacích nástrojů. Nástroje jsou uloženy v: <instalační_složka>\Documents and Settings\All Users\Application Data\SOLIDWORKS\SOLIDWORKS <verze>\design library\forming tools. Zvolte patřičná nastavení v Umístění souboru, aby byla tato složka přidána do Knihovny návrhů.

Tvarovací nástroje můžete vkládat jen z Knihovny návrhů a můžete je aplikovat jen na plechové díly. Plechový díl má ve stromu FeatureManager prvek Plechový-Díl1 FM_shm_sheetmetal.gif. Díl, na který se pokládá tvarovací nástroj, se nazývá cílový díl. Můžete si vytvořit i vlastní tvarovací nástroje s využitím mnoha kroků, které se používají při vytváření všech dílů SOLIDWORKS.

Než v plechových dílech použijete tvarovací nástroje, musíte v Knihovně návrhů klepnout pravým tlačítkem myši na složku, která obsahuje tvarovací nástroje, vybrat možnost Složka tvarovacích nástrojů a stanovit její obsah jako tvarovací nástroje. Toto se vztahuje na tvarovací nástroje, které jsou soubory dílu (*.sldprt), ne na soubory Lisovacího nástroje (*.sldftp).


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Použití tvarovacích nástrojů u plechových dílů
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.