Skrýt obsah

Volné tvary

Prvek volného tvaru upravuje plochy povrchu nebo objemových těl. Najednou lze upravit jen jednu plochu, která může mít libovolný počet stran. Návrháři mají přímou interaktivní kontrolu nad deformacemi pomocí tvorby regulačních křivek a kontrolních bodů, na které lze tlačit či je táhnout a tím upravit danou plochu. K omezení směru tlačení či tažení slouží triáda.

Čtyřstrannou plochu lze také vytvořit průmětem skici pomocí rozdělovacích křivek na libovolnou plochu. Čím pravoúhlejší je plocha, tím jsou výsledky symetričtější. Tato funkce je obzvláště vhodná při použití volných tvarů k vyhlazení nerovností na povrchu.

Volný tvar nabízí přímější kontrolu na rozdíl od deformačních prvků. Volný tvar splňuje potřeby návrhářů spotřebního zboží, kteří vytvářejí křivočaré návrhy.

Prvky volného tvaru neovlivňují topologii modelu, protože nevytvářejí další plochy.
Držadlo rybářského prutu - bez úchopu Úchop vytvořen pomocí prvku volného tvaru


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Volné tvary
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.