Skrýt obsah

Osvětlení

Ve stínovaném pohledu modelu si můžete upravit směr, intenzitu a barvu světla. Můžete také přidat různé typy zdrojů světla a upravit jejich vlastnosti tak, aby správně osvětlovaly model.

Pomocí změny vzhledu modelu můžete zvýšit nebo snížit efekt vlastností osvětlení.

Typy světla

Rozlišujeme několik typů zdrojů světla:

Okolní světlo

Osvětluje model ze všech směrů stejně. V místnosti s bílými stěnami je hladina okolního světla vysoká, protože světlo se odráží od stěn a dalších předmětů.

Směrové světlo

Pochází ze zdroje, který je od modelu nekonečně vzdálen. Jedná se o sloupcovitý zdroj světla, který se skládá ze souběžných paprsků dopadajících ze stejného směru, jako například slunce.

Bodové světlo

Pochází z velmi malého zdroje umístěného v konkrétních souřadnicích prostoru modelu. Tento typ zdroje světla vyzařuje světlo všemi směry. Účinek je stejný, jako kdyby v prostoru plula malá žárovka.

Kuželové světlo

Pochází z omezeného soustředěného světla s kuželovitým svazkem paprsků, který je nejjasnější ve svém středu. Kuželové světlo může být zaměřeno na konkrétní oblast modelu. Polohu a vzdálenost zdroje světla vzhledem k modelu můžete nastavit, stejně tak i úhel, pod kterým se paprsky šíří.

Výchozí nastavení osvětlení systému

Ve výchozím nastavení složka Světla fm_lights_cameras_folder.png v části Prostředí, světla a kamery ve správci DisplayManager obsahuje jedno Okolní světlo a tři Směrová světla. Výchozí světla jsou nastavena scénou.
Když je přidán nástroj PhotoView 360, složka Světla je přejmenována na Světla SOLIDWORKS fm_lights_cameras_folder.png a zobrazí se také složka Světla PhotoView 360 . V obou složkách se zobrazí kuželová, bodová a směrová světla a sluneční světlo.
  • Okolní světlo můžete zapnout nebo vypnout, nemůžete jej však odstranit nebo přidat další Okolní světla.
  • Zdroje Směrového světla můžete zapnout, vypnout nebo odstranit. Do modelu lze také přidat další zdroje Směrového světla.
  • Ve výchozím nastavení jsou směrová, bodová a kuželová světla v SOLIDWORKS zapnutá a v nástroji PhotoView 360 vypnutá.
  • Maximální počet zdrojů světla v libovolném dokumentu je 9 (Okolní světlo a osm dalších světel v libovolné kombinaci).


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Osvětlení
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.