Skrýt obsah

Správa konfiguračních dat

U modelů dílů a sestav obsahujících konfigurace můžete spravovat velikost souborů a čas potřebný k jejich uložení. Lze určit a identifikovat, které konfigurace se mají udržovat stále aktuální. Při každém uložení modelu lze vymazat konfigurační data z mezipaměti.

Pokud nikdy nebyla aktivována konfigurace (např. jako ta definovaná v tabulce návrhu), budou do modelu přenesena pouze základní definující data. Když aktivujete konfiguraci poprvé, vygeneruje se úplná definice dat modelu konfigurace. Tato úplná sada dat se aktualizuje a ukládá při každém uložení dokumentu. Ve výchozím nastavení platí, jakmile je vygenerována úplná sada dat, bude dostupná při každém otevření modelu. To, že je tato úplná sada dat připravena k dispozici pro konfiguraci, může výrazně zkrátit dobu potřebnou na přepínání mezi konfiguracemi. Nicméně, při aktivaci jednotlivých konfigurací se velikost souboru modelu zvětšuje a prodlužuje se doba potřebná k přepracování a uložení souboru.

Ve správci ConfigurationManager se vedle konfigurací zobrazí tyto ikony:
Aktivní konfigurace Neaktivní konfigurace Popis
cfgmgr_green_checkmark.png cfgmgr_checkmark_gray.gif Indikuje konfiguraci, pro kterou existuje aktualizovaná úplná sada dat.
cfgmgr_blue_save_disk.png cfgmgr_save_disk_gray.gif Obnovit/uložit značku. Indikuje konfiguraci, pro kterou bude vygenerována úplná sada dat při příštím uložení dokumentu. Následně jsou tato data znovu sestavena a uložena při každém uložení dokumentu.

Jestliže budete chtít zrušit označení konfigurace, klepněte na ni pravým tlačítkem myši a zvolte Odstranit značku Obnovit/Uložit. Její ikona se změní na cfgmgr_checkmark_gray.gif nebo cfgmgr_dash_gray.gif (dle aktuálního stavu jejích dat konfigurace).

  cfgmgr_dash_gray.gif Indikuje konfiguraci, pro kterou je úplná sada dat neaktuální nebo neexistuje.
Pokud je model otevřen v předchozí verzi SOLIDWORKS Service Pack 5:
  • Konfigurace označené značkou Obnovit/Uložit cfgmgr_blue_save_disk.png jsou k dispozici.
  • Konfigurace bez značky k dispozici nejsou.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Správa konfiguračních dat
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.