Skrýt obsah

Okrajové lemy

Prvek Okrajový lem přidá sérii lemů k jedné nebo více hranám plechového dílu.

Skica pro okrajový lem musí splňovat následující požadavky:
  • Skica může obsahovat křivky nebo oblouky.
    Použijete-li k vytvoření okrajového lemu oblouk, nemůže být tečný k hraně tloušťky. Oblouk může být tečný k dlouhým hranám, případně lze vložit krátkou čáru skici mezi oblouk a hranu tloušťky. Příklad vytváření skici pro okrajový lem s oblouky:
    miter_with_arc_tangent.gif miter_arc_with_line.gif miter_arc_with_no_line.gif
    Platná skica: Oblouk je tečný na dlouhou hranu Platná skica: Čára je stejnolehlá s hranou tloušťky a oblouk je tečný k této čáře Neplatná skica: Oblouk je tečný k hraně tloušťky
  • Profil Okrajového lemu může obsahovat více než jednu souvislou čáru. Může to být například profil ve tvaru L.
  • Rovina skici musí být kolmá na první hranu, kde byl vytvořen Okrajový lem.

Tloušťka se automaticky připojí k tloušťce plechového dílu.

Prvek Okrajový lem si můžete také vytvořit v sérii tečných nebo ne-tečných hran:
  Před okrajovým lemem Za okrajovým lemem
Tečné hrany SHM_miterflange_wn1.gif SHM_miterflange_wn2.gif
Ne-tečné hrany SHM_miterflange_wn3.gif SHM_miterflange_wn4.gif

Namísto vytvoření okrajového lemu napříč celou hranou plechového dílu můžete určit odsazení lemu.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Okrajové lemy
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.