Skrýt obsah

Prvky plechových dílů

Když klepnete na Vložit ohyby Tool_Insert_Bends_Sheet_Metal.gif v panelu nástrojů Plechové díly nebo vyberete Vložit > Plechové díly > Ohyby, projde plechový díl dvěma různými fázemi.

  • Díl se rozloží a přidá se přídavek na ohyb. Vypočítá se rozvinutá délka, která závisí na poloměru ohybu a přídavku na ohyb.
  • Rozložený díl se vrátí zpět do složeného stavu a vytvoří verzi dílu s ohyby.
Ve stromu FeatureManager se objeví tři prvky, které jsou specifické pro operace s plechovými díly. Tyto tři prvky představují plán zpracování plechového dílu:
SHEET15.gif Plechový-Díl obsahuje definici plechového dílu. V tomto prvku jsou uloženy výchozí informace o parametrech ohybu pro celý díl (tloušťka, poloměr ohybu, přídavek na ohyby, poměr automatického odlehčení a pevná entita).
sheet13.gif Rozložit-Ohyby představuje rozložený díl. Tento prvek obsahuje informace vztahující se k převodu ostrých a zaoblených rohů na ohyby.

Každý ohyb vytvořený z modelu je uveden jako samostatný prvek v položce Rozložit-Ohyby. Ohyby vytvořené ze zaoblených rohů, válcových ploch a kuželových ploch jsou uvedeny jako ZaoblenéOhyby; ohyby vytvořené z ostrých rohů jsou uvedeny jako OstréOhyby.

Položka Skica-Ohybů uvedená v položce Rozložit-Ohyby je skica obsahující čáry ohybů všech ostrých ohybů a zaoblených ohybů vytvořených systémem. Tuto skicu nelze upravovat, ale lze ji skrýt nebo zobrazit.

sheet06.gif Rozložit-Ohyby znázorňuje přeměnu rozloženého dílu na dokončený vytvarovaný díl.

V tomto prvku jsou uvedeny ohyby vytvořené z čar ohybů rozloženého dílu. Zástupcem pro tyto čáry ohybu je Plochá-Skica, uvedená v položce Zpracovat-Ohyby. Skicu lze upravovat, skrýt nebo zobrazit.

Prvky uvedené za ikonou Zpracovat-Ohyby ve stromu okna FeatureManager se neobjeví v rozloženém pohledu dílu.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Prvky plechových dílů
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.