Skrýt obsah

Zjednodušení splajnů

Pomocí nástroje Zjednodušit splajn snižte počet bodů ve splajnu - tím zvýšíte výkon systému v modelech se složitými křivkami splajnů.

simplify_spline01.gif
simplify_spline02.gif
simplify_spline03.gif

Můžete také zjednodušit splajny vytvořené z importovaných modelů nebo pomocí nástrojů jako např. Převést entity, Odsadit entity, Průsečnice a Plošné křivky.

Zjednodušení splajnů

Chcete-li zjednodušit splajn:

 1. V otevřené skice vyberte v grafické ploše splajn a klepněte na tlačítko Zjednodušit splajnTool_Simplify_Spline_Tools.gif (panel nástrojů pro splajny) nebo na položku nabídky Nástroje > Nástroje pro splajny > Zjednodušit splajn.
 2. Proveďte jeden z následujících úkonů:
  • V dialogovém okně zadejte hodnotu parametru Tolerance a klepněte na OK.
  • Pokračujte ve zjednodušení splajnu klepnutím na Hladký. Můžete dále klepat na položku Hladký,, dokud nezůstanou jen dva body splajnu. Aplikace SOLIDWORKS:
   • Upraví toleranci a spočítá novou křivku s menším počtem splajnových bodů. Původní splajn se zobrazí v grafické ploše spolu s náhledem vyhlazené křivky.
   • Program zobrazí Počet bodů splajnu V původní a V zjednodušené křivce.
   • Program zobrazí zjednodušenou Toleranci, která měří plánovanou odchylku zjednodušené křivky od křivky původní.

  Klepáním na tlačítko Předchozí se postupně vrátíte až k původní křivce.

 3. Klepněte na OK.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Zjednodušení splajnů
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.