Skrýt obsah

Režimy skici

Skicování v 2D nabízí dva režimy: klepnout a táhnout, nebo klepací režim (dvě klepnutí).

Aplikace SOLIDWORKS určí podle vašich podnětů zvolený režim takto:
  • Klepnete-li na první bod a přetáhnete jej, bude aktivován režim klepnutí a přetažení.
  • Klepnete-li na první bod a pustíte tlačítko myši, bude aktivován režim poklepání.
Pokud při skicování entit v režimu poklepání ukončíte čáru nebo oblouk na koncovém bodu stávající entity skici, zůstane nástroj aktivní, ale nezobrazí náhled z posledního místa.
Pokud jsou nástroje Přímka a Oblouk v režimu dvojího klepnutí, vytvářejí při klepnutí řetěz částí. Chcete-li řetěz ukončit, proveďte jednu z následujících operací:
  • Poklepejte a nástroj ponechte aktivní.
  • Klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte Ukončit řetěz, což má stejný účinek jako poklepání.
  • Stiskněte klávesu Esc zrušte aktivaci nástroje.
  • Přetažení zastavíte pomocí přesunu ukazatele mimo okno náhledu. Můžete potom zvolit další nástroj, což také ukončí řetěz.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Režimy skici
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.