Skrýt obsah

Zobrazení popisů v dílech a v sestavách

Do modelu dílu nebo sestavy můžete přidat popisy jako například kóty, poznámky a značky.

Máte následující možnosti:

 • Ve Vlastnostech popisu vybrat typy popisů, které mají být zobrazeny.
 • Ovládat zobrazení popisů pomocí místní nabídky Popisy ve stromu FeatureManager.
 • Importovat popisy z modelu do výkresu.

Přepnutí zobrazení popisů

Přepnutí zobrazení popisů:

 • Klepněte pravým tlačítkem na Popisy a vyberte položky ke zobrazení (nebo zrušte jejich výběr):
  Volba Popis
  Zobrazit popisy Zobrazí se všechny typy popisů, které byly vybrány v dialogovém okně Vlastnosti popisu. Výsledek je stejný, jako když zaškrtnete políčko Zobrazit popisy v dialogovém okně Vlastnosti popisu.
  Zobrazit kóty prvků Výsledek je stejný, jako když zaškrtnete políčko Kóty prvku v nabídce Filtr zobrazení v okně Vlastnosti popisu.
  Zobrazit referenční kóty Výsledek je stejný, jako když zaškrtnete políčko Vztažné kóty v nabídce Filtr zobrazení v dialogovém okně Vlastnosti popisu.
  Zobrazit DimXpert popisy Výsledek je stejný, jako když zaškrtnete políčko Kóty DimXpert v nabídce Filtr zobrazení v dialogovém okně Vlastnosti popisu.

Přepnutí zobrazení vybraných kót prvku

Přepnutí zobrazení kót vybraných prvků:

 • Proveďte jeden z následujících úkonů:
  • Chcete-li skrýt konkrétní kótu, klepněte na ni pravým tlačítkem a vyberte Skrýt.
  • Chcete-li skrýt všechny kóty vybraného prvku, klepněte na tento prvek ve stromu FeatureManager nebo na jednu z jeho ploch pravým tlačítkem a vyberte Skrýt všechny kóty.
  • Chcete-li kóty znovu zobrazit, klepněte na prvek nebo na jednu z jeho ploch pravým tlačítkem a vyberte Zobrazit všechny kóty.
  • Pokud chcete zobrazit názvy kót, klepněte na Zobrazit > Názvy kót nebo na ikonu Skrýt/Zobrazit položky > Zobrazit názvy kót (panel nástrojů Průhledné zobrazení).


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Zobrazení popisů v dílech a v sestavách
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.