Skrýt obsah

Ohyby vytvořené spojením profilů

Ohyby vytvořené spojením profilů používají dvě skici otevřeného profilu, které jsou spojené spojením těchto profilů. Prvek Základní plech se nepoužívá společně s prvkem Ohyby vytvořené spojením profilů.

lofted_bend_sketches.gif lofted_bend_preview2.gif
Začněte dvěma skicami s otevřeným profilem. Použijte Plechové spojení profilů k vytvoření prvku těla.
lofted_bend_done2.gif
Plechové spojení profilů je hotové.
Charakteristiky ohybů vytvořených spojením profilů:
 • Nelze je zrcadlit.
 • Vyžaduje dvě skici, které obsahují:
  • Otevřené profily bez ostrých hran.
   loft_open_profiles_detail_shm.gif
  • Zarovnané otevřené profily, aby bylo možné zajistit přesné vytvoření rozvinutého pole.
  • Úseky profilu v každé skici jsou stejného typu.
  Není nutné, aby obě skici byly na rovnoběžných rovinách. Čáry ohybu se však v rozvinutém tvaru zobrazí pouze v případě, že obě skici jsou na rovnoběžných rovinách. Čáry ohybu jsou platné a relevantní pro geometrii plechových spojení profilů, které jsou vyráběny metodou postupně ohýbajícího lisu.
 • K-faktor se vztahuje na rozvinuté tvary plechových spojení profilů pouze tehdy, pokud jsou plechová spojení profilů vytvořena ze skic splňujících následující podmínky:
  • Roviny obou skic jsou rovnoběžné.
  • Skici mají stejný počet lineárních a nelineárních úseků.
  • Pro všechny lineární úseky skici v první skice musí existovat odpovídající paralelní úsek skici ve druhé skice.
  • Pro všechny nelineární úseky skici v první skice musí existovat odpovídající nelineární úsek skici ve druhé skice, jejíž koncová tečna musí být ve stejném směru, jako nelineární úsek první skici.

Platné skici s aplikovaným K-faktorem:
Lofted Bends Valid 1

Neplatné skici bez aplikovaného K-faktoru:
Lofted Bends Invalid 1Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Ohyby vytvořené spojením profilů
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.