Skrýt obsah

Splajny

Software SOLIDWORKS podporuje dva typy splajnů – B-splajny a splajny stylu.

B-splajny se používají k vytvoření komplexních křivek. Je možné je definovat a upravovat pomocí několika ovládacích prvků včetně bodů splajnu, ovladačů splajnu a ovládacích polygonů. Jeden B-splajn může mít několik průchozích bodů a rozsahů (oblast mezi průchozími body). Omezení křivosti je možné uplatnit v libovolném koncovém bodě. V každém průchozím bodě je možné vážit tečný vektor a ovládat směr tečnosti.

B_spline

Splajny stylu, založené na Bezierových křivkách, jsou drobnou variantou, pokud je důležité mít hladkou křivku (tj. zajistit nepřetržitost zakřivení). Křivky je možné definovat a ovládat pomocí ovládacích vrcholů. Ovládací vrcholy tvoří ovládací polygon neboli obálku křivky. Nejsou zde žádné průchozí body, takže splajn stylu má mezi koncovými body pouze jeden rozsah. Splajny stylu je možné odvodit pro tečnost nebo stejnou křivost. Je možné omezit body a nastavit kóty stran křivek. Tyto křivky také podporují zrcadlení a vlastní souměrnost.

Style_SplineVyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Splajny
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.