Skrýt obsah

ConfigurationManager

ConfigurationManager slouží k vytvoření, výběru a zobrazení více konfigurací dílů a sestav v dokumentu.

ConfigurationManager si můžete rozdělit a nechat si zobrazit buď dvě instance správce ConfigurationManager nebo sloučit tento ConfigurationManager se stromem FeatureManager, se správcem PropertyManager nebo aplikacemi jiných dodavatelů, které používají tento panel.

ConfigurationManager obsahuje část pro ovládání stavů zobrazení.

Aktivace správce ConfigurationManager:

  • Klepněte na záložku ConfigurationManager v horní části Podokna manažera.

Každá konfigurace je zde uvedena samostatně.

Ikony ve správci ConfigurationManager označují, jak byla konfigurace vytvořena:

Ručně.
Pomocí konfigurační tabulky.
Ručně a má rozložený stav, nebo odvozenou konfiguraci.
Pomocí konfigurační tabulky a má rozložený stav, nebo odvozenou konfiguraci.

Ikony cfgmgr_green_checkmark.png, cfgmgr_blue_save_disk.png a cfgmgr_dash_gray.gif udávají stav dat každé konfigurace. Viz Správa konfiguračních dat.

Ostatní ikony, které se někdy zobrazí ve správci ConfigurationManager, jsou:

Konfigurační tabulka Zobrazí se, když model obsahuje konfigurační tabulku. Klepnutím pravým tlačítkem můžete konfigurační tabulku upravit, uložit nebo odstranit.
config_mgr_propertymanager.gif PropertyManager Zobrazí se, když definujete uživatelský PropertyManager v okně Configuration Publisher. Tyto správce PropertyManager vám umožňují vybrat konfiguraci dílu při jeho vkládání do sestavy. Klepnutím pravým tlačítkem můžete správce PropertyManager upravit.

Zobrazení náhledů konfigurací

Ve správci PropertyManager můžete zobrazit náhledy konfigurací dílu nebo sestavy. Výhodou je to, že nemusíte konfiguraci otevírat – u složitých dílů a sestav tak ušetříte čas.

Zobrazení náhledu konfigurace ve správci PropertyManager:

  1. Ve správci ConfigurationManager klepněte pravým tlačítkem na aktivní konfiguraci a vyberte Zobrazit náhled.

    Ve správci PropertyManager se zobrazí náhled konfigurace.

    Pokud se náhled nezobrazí, otevřete postupně všechny konfigurace a v každé z nich uložte daný dokument. Když si příště zvolíte Zobrazit náhled, tento se již zobrazí.

  2. Chcete-li náhled skrýt, klepněte kamkoli do grafické plochy.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   ConfigurationManager
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.