Skrýt obsah

Správa souborů s vnějšími odkazy

Když si uložíte díl, který obsahuje vnější odkazy na jiný dokument, uloží se s tímto dílem cesta a interní ID odkazovaného dokumentu. Program tyto informace potřebuje k nalezení a ověření původního dokumentu při dalším otevření odvozeného dílu.

Můžete si také určit, zda se mají při otevření dílu s vnějšími odkazy otevírat odkazované dokumenty.

Nalezení odvozených dílů

Předpokládejme, že jste si vytvořili odvozený díl a poté jste nechtěně přejmenovali nebo přesunuli původní dokument. Když se pokusíte otevřít odvozený díl, program vás upozorní, že externě odkazovaný dokument (originál) nebyl nalezen a zeptá se, zda jej chcete sami vyhledat. Pokud dokument hledat nechcete, operace se zruší.

Rozhodnete-li se, že budete odkazovaný dokument hledat, máte na výběr z následujících možností:
  • Když si najdete a vyberete původní dokument (v jiném adresáři nebo s novým názvem), odvozený díl bude po svém otevření používat tento nový název nebo cestu. Protože se interní ID shodují, vnější odkaz se aktualizuje. Když si uložíte díl, uloží se také nový název i cesta.
  • Když si vyberete jiný dokument, program vás upozorní na neshodu interních ID. Pak máte možnost si buď uvedený dokument přesto vybrat nebo hledat dále.

Chyby obnovy

Pokud akceptujete vybraný dokument, mohou se objevit chyby při obnově modelu, zejména v případě, kdy jste do dokumentu odvozeného dílu přidali další prvky. Není-li geometrie vybraného dokumentu stejná jako geometrie původního odkazovaného dokumentu, mohou vykazovat chyby při obnově i další prvky.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Správa souborů s vnějšími odkazy
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.