Skrýt obsah

Vzhled v sestavách

Součásti, které přidáte do sestavy, se standardně zobrazují za použití vlastností vzhledu (například v barvě a průhlednosti) specifikované v původním dokumentu dílu. To platí pro všechny stínované a drátové režimy zobrazení. Můžete přepsat vzhled dílu pro vybrané instance nebo použít pro sestavu výchozí vzhled. Můžete použít změny na dokument dílu nebo součásti v sestavě (ponecháte tak dokument části bez změny).

Změna vlastností vzhledu instancí součásti

Postup při změně vlastností vzhledu vybraných součástí:

 1. Proveďte jeden z následujících úkonů:
  • panelu zobrazení, klepněte na sloupec součásti Vzhledy a zvolte Vzhled.
  • Vyberte součást ve stromu FeatureManager nebo v grafické ploše a klepněte na Upravit > Zobrazení > Zobrazení. Chcete-li vybrat více součástí, podržte při výběru klávesu Ctrl.
 2. Proveďte výběry ve správci PropertyManager Vzhledy.

  Ve výchozím nastavení budou změny provedeny pouze na úrovni součástí (tj. pouze v dokumentu sestavy). V PropertyManageru Vzhledy pod položkou Vybraná geometrie můžete určit, zda se změny mají použít v dokumentu dílu.

 3. Klepněte na .

  Vlastnosti vzhledu vybraných instancí se změní.

  Jestliže provedete změnu vzhledu v sestavě nejvyšší úrovně, bude nový vzhled použit na všechny součásti v dané sestavě. Změny vzhledu, které provedete na jednotlivých součástech, budou přepsány změnami v sestavě nejvyšší úrovně. Jestliže například nastavíte barvu v sestavě nejvyšší úrovně na modrou, bude celá sestava modrá bez ohledu na změny provedené na jednotlivých součástech.

  Chcete-li odstranit vzhled ze sestavy nejvyšší úrovně, postupujte takto: V podokně zobrazení, klikněte na sloupec Vzhledy pro sestavu nejvyšší úrovně, klikněte na možnost Vzhled a vyberte příkaz Odstranit vzhled.

Přepnutí barvy drátového zobrazení součástí

Přepnutí barvy drátového zobrazení součástí:

 • Klepněte na Pohled > Zobrazení > Použít barvy součástí v SHO/SHV.

  • Je-li vybrána tato položka nabídky, součásti sestavy se zobrazí v drátovém režimu a využitím barvy SHO součásti.
  • Není-li vybrána tato položka nabídky, součásti sestavy se zobrazí v drátovém režimu a využitím barvy SHO sestavy.

Aktualizace grafiky sestavy

U součástí si můžete nastavit možnost aktualizace grafických dat modelu při ukládání sestav, aby byla data seznamu zobrazení stále aktuální.

Aktualizace grafiky sestavy:

 1. Klepněte na Možnosti (základní panel nástrojů) nebo na Nástroje > Možnosti.
 2. Na kartě Možnosti systému klepněte na položku Sestavy a vyberte možnost Aktualizovat grafiku modelu při ukládání souborů.
 3. Klepněte na tlačítko OK.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Vzhled v sestavách
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.