Skrýt obsah

Vytvoření virtuálních vrcholů

Virtuální vrchol vytváří bod skici v bodu virtuálního průsečíku dvou entit skici. Kóty a vztahy k bodu virtuálního průsečíku jsou zachovány i v případě, že skutečný průsečík už neexistuje, například při odebrání rohu zaoblením nebo zkosením.

Virtuální vrcholy se automaticky zobrazí v 3D skicách u těchto položek:
  • Zaoblení
  • Zkosení skici

Automatické virtuální vrcholy můžete odstranit.

K virtuálním vrcholům v 3D skicách můžete přidat kóty a vztahy.

Postup pro vytvoření virtuálního vrcholu:

  1. V otevřené skice podržte klávesu Ctrl a vyberte dvě entity skici.
  2. Klepněte na BodTool_Point_Sketch.gif (panel nástrojů Skica), nebo na Nástroje > Entity skici > Bod.

    Virtuální vrchol se zobrazí v bodě, kde se protínají entity skici.

    Styl zobrazení virtuálního vrcholu nastavíte pomocí položky nabídky Nástroje > Možnosti > Vlastnosti dokumentu > Virtuální vrcholy.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Vytvoření virtuálních vrcholů
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.