Skrýt obsah

Dynamické úpravy prvků

Prvky můžete upravit dynamicky přetažením entit skici v otevřené skice, nebo i bez otevření skici.

Entity nelze přesouvat nebo měnit jejich velikost, pokud jsou omezeny kótami nebo vztahy.

Návod na dynamické úpravy skici, aniž by jste ji museli otevřít:

 1. Klepněte na ikonu Instant3D na panelu nástrojů Prvky.
 2. Klepněte na prvek, který chcete upravit.

  Prvek se zvýrazní v grafické ploše. Změny provedené v modelu nelze vrátit zpět. Používáte-li k vytvoření prvku více skic (například je-li vybraný prvek výplň nebo tažení po křivce), zvýrazní se všechny skici použité v prvku.

 3. V grafické ploše klepnutím na prvek zobrazte přetahovací ovladače.

  Přesunout
  Změnit velikost

 4. Pomocí přetahovacích ovladačů podle potřeby přetáhněte entity skici.

 5. Jste-li se vzhledem prvku spokojeni, klepněte na prázdnou plochu okna dokumentu nebo stiskem Esc zrušte vybranou entitu skici.

  I když byl zaoblený prvek vytvořen nezávisle na odebrání vysunutím, přesouvá se a mění svou velikost v závislosti na odebrání vysunutím, protože tyto dva prvky spojuje vztah rodiče a potomka.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Dynamické úpravy prvků
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.