Skrýt obsah

Úpravy ohybů

Parametry ohybů lze upravit pro jeden ohyb, skupinu ohybů nebo pro celý plechový díl. Mezi parametry ohybu patří výchozí poloměr ohybu a hodnoty přídavků na ohyby nebo zkrácení ohybu.

Úprava jednotlivých ohybů

Můžete upravit jednotlivé ohyby v plechových dílech. Samostatný ohyb se liší od ohybu prvku v tom, že samostatný ohyb je vnořen do plechového prvku. Například má plechový prvek skicovaného ohybu ohyb ze skici jako samostatný ohyb, který je vnořen do prvku skicovaný ohyb.

Úprava samostatných ohybů:

 1. Ve stromu FeatureManager rozbalte plechový prvek.
 2. Klepněte pravým tlačítkem na samostatný ohyb a klepněte na Upravit prvek.
 3. Vyberte Vlastní přídavek na ohyb pro nastavení typu a hodnoty přídavku na ohyb.
 4. Klepněte na .

Úprava výchozího poloměru ohybu, přídavku na ohyb, zkrácení ohybu nebo typu odlehčení

Prvek Plechový-Díl1 představuje plechový díl ve stromu FeatureManager. Prvek Plechový-Díl1 obsahuje výchozí parametry ohybu.

Jak upravit výchozí poloměr ohybu, přídavek na ohyb nebo zkrácení ohybu či výchozí typ odlehčení:

 1. V části Rozměry plechového dílu vyberte možnost Použít tabulku rozměrů a poté vyberte tabulku PM_shm_gauge_table.gif.
 2. V položce Parametry ohybu:
  • Na modelu vyberte lineární hranu na koncové ploše válcové nebo kuželové plochy nebo vyberte rovinnou plochu pro Pevnou plochu nebo hranuPM_shm_Fixed_Face.gif.
   Když se díl rozloží, hrana nebo plocha zůstane na svém místě.
   Tento krok není nutný, když začínáte vytvářet svůj plechový díl z prvku Základní plech.
  • Nastavte Poloměr ohybuPM_draft_angle.gif.
 3. V části Přídavek na ohyb vyberte jednu z následujících možností: Tabulka ohybů,, K-Faktor,, Přídavek na ohyby,, Zkrácení ohybu nebo Výpočet ohybu.
  • Pokud jste vybrali možnost K-Faktor,, Přídavek na ohyb nebo Zkrácení ohybu,, zadejte hodnotu.
  • Pokud jste vybrali možnost Tabulka ohybů nebo Výpočet ohybu, vyberte tabulku ze seznamu nebo klepněte na Procházet a najděte soubor tabulky.
 4. Chcete-li, aby se do ohybu automaticky přidala odlehčení, vyberte Automatické odlehčení a poté vyberte typ odlehčení. Pokud jste vybrali Obdélníkové nebo Oválné odlehčení, musíte zadat Poměr odlehčení.
 5. Klepněte na tlačítko PM_OK.gif.


Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Úpravy ohybů
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.