Skrýt obsah

Úpravy bloků

Když upravujete blok, můžete přidávat entity skici, odstraňovat je nebo je upravovat a měnit stávající vztahy a kóty.

Úpravy bloku:

 1. Pravým tlačítkem klepněte na skicu a vyberte Upravit skicu.
 2. Rozbalte složku, aby se v ní zobrazily bloky.
 3. Vyberte blok a klepněte na tlačítko Upravit blok Tool_Edit_Block_Block.gif (panel nástrojů Bloky) nebo na položku nabídky Nástroje > Bloky > Upravit .

  Blok je ve stromu FeatureManager označen ikonou FM_block_sketch.gif.

 4. Proveďte v bloku potřebné změny a klepnutím na potvrzovací roh block_confirmation_corner.gif ukončete úpravy.
 5. Chcete-li blok uložit, vyberte jej ve stromu FeatureManager a klepněte na tlačítko Uložit blok (panel nástrojů Bloky) nebo na položku nabídky Nástroje > Bloky > Uložit .

  Pokud byl blok již dříve uložen a úpravy uložíte do bloku pod stejným názvem, změny se rozšíří do všech ostatních instancí bloku.

Úprava bloků s odkazy na externí soubory

Chcete-li upravit blok, proveďte jeden z následujících úkonů:
 • Zrušte výběr políčka Vytvořit odkaz na soubor.

  Tak budete moci upravovat pouze instance bloku v aktuální skice.

 • Upravte externí soubor.

  Změny se tak rozšíří na všechny instance bloku.

  Upravujete-li bloky, které jsou propojeny s externími soubory, vazby skici mezi bloky zůstanou zachovány. Předpokladem je, aby geometrie použitá k definování vazeb skici zůstala identická.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Úpravy bloků
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.