Skrýt obsah

Změna měřítka dílu

Měřítko dílu nebo povrchového modelu můžete měnit vzhledem k těžišti, počátku modelu nebo souřadnému systému.

Postup změny měřítka objemového či povrchového modelu:

  1. V dokumentu dílu klepněte na ikonu Měřítko (panel nástrojů Prvky) nebo vyberte Vložit > Prvky > Měřítko .
  2. Nastavte možnosti v PropertyManageru.
  3. Klepnutím na

    Geometrie modelu zvětší nebo zmenší svou velikost podle faktorů změny měřítka a jiných možností, které nastavíte.

    Prvek Měřítko mění jen měřítko geometrie modelu. Neupravuje měřítko kót, skic ani referenční geometrie. Dočasné obnovení původní velikosti modelu lze provést vrácením se zpět nebo potlačením prvku Měřítko.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Změna měřítka dílu
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.