Skrýt obsah

Skicování tečných oblouků

Postup skicování tečných oblouků:

 1. Klepněte na tlačítko Tečný obloukTool_Tangent_Arc_Sketch.gif.
 2. Klepněte na pointer_tangent_arc.gif na koncovém bodu přímky, oblouku, elipsy nebo splajnu.
 3. Přetáhněte oblouk do požadovaného tvaru a uvolněte.

  sketch_tangent_arcs.gif

  Z pohybu ukazatele aplikace SOLIDWORKS odvodí, zda chcete tečný nebo normální oblouk. Existují čtyři zóny záměru, které dávají 8 možných výsledků (viz dále). Pohyb ukazatelem ve směru tečny vytvoří tečný oblouk. Pohyb ukazatelem v normálním směru vytvoří tečný oblouk. Mezi tečným a normálním obloukem můžete přepínat pomocí návratu na koncový bod a pohybem v novém směru.
  sketch_tangent_arc_intent.gif

  Video: Skicování tečného oblouku

 4. Klepněte na tlačítko PM_OK.gif.

  Pomocí automatického přechodu můžete ze skicování přímky přejít ke skicování tečného oblouku, aniž byste museli vybrat nástroj Tečný oblouk.Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Skicování tečných oblouků
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.