Skrýt obsah

Vložení ovládacího vrcholu

Příkaz Vložit ovládací vrchol přidá do splajnů stylu jeden nebo více vrcholů. Každý přidaný ovládací vrchol zvětší stupeň křivky.

Ovládací vrcholy se podobají bodům splajnu. Pomáhají ovládat tvar křivky. Mezi ovládací vrcholy můžete přidávat kóty a vazby.

Ovládací vrchol vložíte následovně:

  1. V otevřené skice klepněte pravým tlačítkem kdekoli na ovládací polygon a vyberte možnost Vložit ovládací vrcholpm_control_vertex.

    Ukazatel se změní na ukazatel ovládacího vrcholu.

  2. Přesuňte kurzor myši nad segment ovládacího polygonu, kam chcete vrchol umístit, a klepnutím přidejte ovládací vrchol.

    Ovládací polygon1

Ovládací polygon rozdělí segment v novém ovládacím vrcholu a křivost se odpovídajícím způsobem upraví.

Ovládací polygon2Vyjádřete svůj názor na toto téma

SOLIDWORKS uvítá vaše názory ohledně prezentace, přesnosti a obsahu dokumentace. Pomocí níže uvedeného formuláře zašlete komentáře a doporučení k tomuto tématu přímo dokumentačnímu týmu. Dokumentační tým nebude odpovídat na otázky související s technickou podporou. Klepnutím zde získáte informace o technické podpoře.

* Povinné

 
*Email:  
Předmět:   Váš názor na témata nápovědy
Stránka:   Vložení ovládacího vrcholu
*Komentář:  
*   Prohlašuji, že jsem si přečetl/a a souhlasím se zásadami ochrany osobních údajů, podle kterých bude společnost Dassault Systèmes zpracovávat moje osobní údaje

Tisk tématu

Zvolte rozsah, který se má tisknout:
x

Zjistili jsme, že používáte starší verzi prohlížeče než je Internet Explorer 7. Pro optimální zobrazení vám doporučujeme, aby jste upgradovali na Internet Explorer 7 nebo novější.

 Příště tuto zprávu nezobrazovat
x

Verze nápovědy na webu: SOLIDWORKS 2015 SP05

Chcete-li vypnout webovou nápovědu v rámci SOLIDWORKS a raději používat místní nápovědu, klikněte na Nápověda > Použít SOLIDWORKS nápovědu na webu.

Problémy s uživatelským rozhraním a vyhledáváním v nápovědě na webu nahlaste zástupci místní technické podpory. Zašlete váš názor na individuální témata nápovědy prostřednictvím odkazu “Váš názor na toto téma” na každé straně.