Ukryj spis treści

Części wieloobiektowe a złożenia

Części wieloobiektowych nie należy traktować jako substytutu złożeń.

Ogólna zasada, której należy przestrzegać, polega na tym, że jedna część (wieloobiektowa lub nie) powinna reprezentować jeden numer części na liście materiałów. Część wieloobiektowa składa się z wielu obiektów bryłowych, które nie są dynamiczne. Jeżeli wymagana jest reprezentacja dynamiczna ruchu między obiektami, należy użyć złożenia. Takie narzędzia, jak Przenieś komponent, Dynamiczny prześwit oraz Wykrywanie kolizji są dostępne tylko w dokumentach złożenia.

Zapisywanie złożenia jako części wieloobiektowej

Złożenie można zapisać jako dokument części wieloobiektowej. Pozwala to na zapisywanie skomplikowanych złożeń jako mniejszych dokumentów części, ułatwiając współużytkowanie plików. Na przykład mamy projekt skomplikowanego złożenia silnika, a potencjalny klient chce wiedzieć, czy będzie on pasował do jego ramy. Możemy zapisać złożenie silnika jako dokument części i wysłać plik części do potencjalnego klienta, nie ryzykując spójności projektu ani nie przesyłając dużego pliku dokumentu złożenia.

Aby zapisać złożenie jako dokument części wieloobiektowej, należy:

 1. Otworzyć dokument złożenia.
 2. Kliknąć Plik > Zapisz jako.

  Pojawi się okno dialogowe Zapisz jako.

 3. Ustawić Zapisz jako typ na Część (*.prt, *.sldprt).

  W dolnej części okna dialogowego pojawi się zestaw opcji.

 4. Wybrać jedną z poniższych możliwości:
  • Ściany zewnętrzne, aby zapisać zewnętrzne ściany jako Obiekty powierzchniowe .
  • Komponenty zewnętrzne, aby zapisać widoczne komponenty jako Obiekty bryłowe .
  • Wszystkie komponenty, aby zapisać wszystkie komponenty jako Obiekty bryłowe .
   Komponenty, które są ukryte lub wygaszone nie zostaną zapisane kiedy wybierzemy Wszystkie komponenty.
 5. Kliknąć Zapisz.


Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Części wieloobiektowe a złożenia
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:
x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2015 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.