Expand WprowadzenieWprowadzenie
Expand AdministracjaAdministracja
Expand Interfejs użytkownikaInterfejs użytkownika
Collapse Podstawy SOLIDWORKSPodstawy SOLIDWORKS
Expand Przejście z 2D do 3DPrzejście z 2D do 3D
Expand ZłożeniaZłożenia
Expand CircuitWorksCircuitWorks
Expand KonfiguracjeKonfiguracje
Expand SOLIDWORKS CostingSOLIDWORKS Costing
Expand Design CheckerDesign Checker
Expand Badania projektu w SOLIDWORKSBadania projektu w SOLIDWORKS
Expand Opisywanie szczegółów i rysunkiOpisywanie szczegółów i rysunki
Expand DFMXpressDFMXpress
Expand DriveWorksXpressDriveWorksXpress
Expand FloXpressFloXpress
Expand Wymiana danych SLDXMLWymiana danych SLDXML
Expand Import i eksportImport i eksport
Expand Wyświetlanie modeluWyświetlanie modelu
Expand Projektowanie formProjektowanie form
Expand Badania ruchuBadania ruchu
Expand Części i operacjeCzęści i operacje
Expand Wyznaczanie trasyWyznaczanie trasy
Expand Arkusz blachyArkusz blachy
Expand SimulationSimulation
Expand SimulationXpressSimulationXpress
Expand SzkicowanieSzkicowanie
Expand SOLIDWORKS MBD SOLIDWORKS MBD
Expand SOLIDWORKS UtilitiesSOLIDWORKS Utilities
Expand SOLIDWORKS SustainabilitySOLIDWORKS Sustainability
Expand TolerancjeTolerancje
Expand TolAnalystTolAnalyst
Expand ToolboxToolbox
Expand Konstrukcje spawaneKonstrukcje spawane
Expand Workgroup PDMWorkgroup PDM
Expand Rozwiązywanie problemówRozwiązywanie problemów
Glosariusz
Ukryj spis treści

Atrybuty listy

Pola listy prezentują użytkownikom listę uprzednio zdefiniowanych wartości tekstowych.

Można wypełnić listę, wpisując wartości lub importując je z pliku tekstowego albo arkusza programu Excel.

Należy przeciągnąć pole listy z palety po lewej stronie do pola grupy w centralnym okienku. W panelu po prawej stronie ustawić atrybuty jak opisano poniżej.

Atrybuty list w obrębie grup listy różnią się od autonomicznej listy i są opisane w atrybutach grupy listy.

Atrybuty sterowania

  Podpis Należy wpisać tekst dla etykiety na polu listy.
Rodzic Wymienia elementy, które poprzedzają formant listy. Można wybrać jeden z tych formantów jako nadrzędny dla list warunkowych.

Atrybuty dostosowanej właściwości

Nazwa Kontroluje nazwę dostosowanej właściwości utworzonej przez użytkownika w SOLIDWORKS. Można wpisać dowolną nazwę lub wybrać standardową nazwę z listy rozwijanej (wypełnianej przez istniejący plik properties.txt).
Typ Kontroluje informacje które użytkownik może wpisać w polu tekstowym. Należy wybrać:
  • Lista, aby wpisać wartości.
  • Plik tekstowy, aby importować wartości z pliku tekstowego.
  • Plik Excel, aby importować wartości z arkusza Excel.
Kiedy importujemy wartości z pliku zewnętrznego, łącze do pliku jest zachowane. Zmiany dokonane później w pliku zewnętrznym są odzwierciedlone w interfejsie SOLIDWORKS. Jeżeli dokonamy zmian, kiedy użytkownik ma otwarte oprogramowanie SOLIDWORKS, użytkownik musi kliknąć kartę Dostosowane właściwości i nacisnąć klawisz F5, aby odświeżyć ekran..
Wartość (Dostępne tylko, gdy Typ jest Lista). Kontroluje listę wartości wyświetlanych w interfejsie SOLIDWORKS.
Ścieżka (Opcja dostępna tylko, gdy Typ ma wartość Plik tekstowy lub Plik Excel). Należy określić ścieżkę do pliku zawierającego listę wartości.
Zakres (Dostępne tylko, gdy Typ jest Plik Excel). Należy określić komórki w pliku Excel, które definiują listę w formacie Należy określić komórki w pliku Excel, które definiują listę w formacie :pierwsza komórka.

Przykład:

  • A1:A10 odczytuje wartości w komórkach od A1 do A10.
  • A1:B4 odczytuje wartości w komórkach od A1 do A4 a następnie B1 do B4.
Zezwalaj na dostosowane wartości Pozwala użytkownikom na ręczne wpisanie wartości tekstowych w polu w interfejsie SOLIDWORKS. Kiedy opcja ta jest wyczyszczona, użytkownicy mogą jedynie wybierać wartości z listy.
Konfiguracje (Niedostępne, kiedy typ szablonu jest ustawiony na Rysunek w atrybutach na poziomie strony.)

Pokaż na dostosowanej karcie. Zapisuje właściwość utworzoną przez użytkownika na karcie Dostosowane w oknie dialogowym Podsumowanie.

Pokaż na karcie Konfiguracje Zapisuje właściwość utworzoną przez użytkownika na karcie Specyficznej dla konfiguracji w oknie dialogowym Podsumowanie.



Wyraź swoje opinie dotyczące tego tematu

SOLIDWORKS docenia wszelkie informacje i uwagi dostarczone przez użytkownika na temat prezentacji, dokładności oraz prawidłowości dokumentacji. Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać komentarze I sugestie na temat tego tematu do naszego zespołu dokumentacyjnego. Zespół dokumentacyjny nie może udzielać informacji na pytania natury technicznej. Proszę kliknąć tutaj, aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej.

* Wymagane

 
*Email:  
Temat:   Opinie dotyczące tematów pomocy
Strona:   Atrybuty listy
*Komentarz:  
*   Oświadczam, że zapoznałem/zapoznałam się z polityką prywatności, zgodnie z którą moje dane osobowe będą wykorzystywane przez firmę Dassault Systèmes, i niniejszym ją akceptuję

Wydrukuj temat

Wybierz zakres treści do druku:

x

Wykryliśmy że używasz przeglądarki w wersji starszej niż Internet Explorer 7. Dla zoptymalizowanego wyświetlania sugerujemy uaktualnienie przeglądarki do Internet Explorer 7 lub nowszej.

 Nie pokazuj tego komunikatu ponownie
x

Wersja zawartości pomocy w sieci Web: SOLIDWORKS 2016 SP05

Aby wyłączyć pomoc w sieci Web w oprogramowaniu SOLIDWORKS i użyć zamiast tego pomocy lokalnej, należy kliknąć Pomoc > Użyj pomocy SOLIDWORKS w sieci Web.

Aby zgłosić problemy związane z interfejsem lub funkcją wyszukiwania pomocy w sieci Web, należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem pomocy technicznej. Aby wyrazić opinie dotyczące poszczególnych tematów pomocy, należy użyć łącza “Opinie dotyczące tego tematu” na stronie danego tematu.