Aplikace CircuitWorks může hledat součásti pro použití ve vytvářených sestavách v úschovnách SOLIDWORKS PDM.
S nebo bez SOLIDWORKS PDM, CircuitWorks vždy při vytváření sestavy hledá součásti v knihovně součástí. CircuitWorks odkazuje na soubor dílu v sestavě, pokud jsou splněny obě následující podmínky:
-
V knihovně součástí existuje databázový záznam
- Odpovídající soubor dílu existuje ve složce součástí knihovny součástí
Pokud není součást nalezena v knihovně součástí, CircuitWorks ji vytváří a přidává do knihovny součástí.
Součásti spravované pomocí SOLIDWORKS Workgroup PDM nebo SOLIDWORKS PDM jsou označeny touto ikonou

.
Následující nastavení knihovny součástí určují, jakým způsobem CircuitWorks nakládá s úschovnami SOLIDWORKS PDM:
Ověřit při spuštění knihovny, zda součásti existují v úschovně
Toto nastavení je standardně vypnuté kvůli rychlejšímu spuštění knihovny. Tuto možnost je potřeba vybrat, pokud chcete, aby software CircuitWorks zjišťoval novější verze součástí.
Když je možnost vybrána a používá se SOLIDWORKS PDM, CircuitWorks vždy nejprve kontroluje knihovnu součástí. Je-li záznam součásti uveden v knihovně a je-li současně složka součástí též složkou pohledu úschovny, aplikace CircuitWorks kontroluje úschovnu a snaží se najít nejnovější verzi souboru součásti. Jestliže úschovna obsahuje novější verzi souboru, aplikace CircuitWorks vždy použije tuto nejnovější verzi. Jestliže aktuální uživatel součást vyzvedne, aplikace CircuitWorks použije místní verzi souboru.