Ponowne użycie elementu ruchu

Biblioteka projektu dla elementów ruchu

Można zapisywać elementy ruchu, takie jak sprężyny, napędy oraz specyfikacje siły, celem ponownego użycia w innych modelach.

Elementy ruchu należy dodawać do biblioteki projektu w taki sam sposób, jak inne elementy. Wszystkie elementy w bibliotece projektu są zapisywane z rozszerzeniem .sldsimfvt.

W dowolnym badaniu ruchu należy przeciągnąć zapisane elementy ruchu z biblioteki projektu do modelu.

Ponowne użycie zapisanych elementów ruchu

Można uwzględnić zapisane elementy ruchu w badaniu ruchu poprzez przeciągnięcie zapisanych elementów z Biblioteki projektu.

Aby uwzględnić zapisany element ruchu w badaniu ruchu, należy:

  1. Otworzyć folder biblioteki projektu, w którym przechowywany jest dany element ruchu.
  2. Przeciągnąć element ruchu do odpowiedniego miejsca w złożeniu.
  3. Zmodyfikować menedżera właściwości PropertyManager danego elementu zależnie od potrzeb.
  4. Kliknąć .

Przechowywanie elementów ruchu celem ponownego użycia

Specyfikacje dla sprężyn, napędów, sił i innych elementów ruchu można zapisywać celem ponownego użycia w innych badaniach ruchu.

Aby zapisać wybrany element ruchu celem ponownego użycia, należy:

  1. Kliknąć prawym przyciskiem myszy element badania ruchu i wybraćDodaj do biblioteki.
    Alternatywnie, można przeciągnąć wybrany element do Biblioteki projektu.
  2. W menedżerze właściwości PropertyManager Dodaj do biblioteki, wpisać nazwę pliku dla wybranego elementu, niosącą informację o jego przeznaczeniu, i wybrać folder biblioteki projektu, w którym należy go przechowywać.
  3. Kliknąć .
    W folderze biblioteki projektu zostanie utworzony plik z rozszerzeniem .sldsimfvt.