Biblioteka projektu

Karta Biblioteka projektu w Okienku zadań stanowi centralną lokalizację dla takich elementów wielokrotnego użytku, jak części, złożenia i szkice: Nie rozpoznaje ona elementów nie nadających się do wielokrotnego użycia, takich jak rysunki SOLIDWORKS, pliki tekstowe i inne pliki nie wygenerowane przez aplikację SOLIDWORKS.

Biblioteka projektu Podfoldery są wypełnione przez SOLIDWORKS elementami wielokrotnego użytku takimi jak części, bloki i adnotacje; można dodawać foldery i zawartość.
Toolbox Aby uzyskać dostęp do zawartości, konieczne jest zainstalowanie i dodanie biblioteki SOLIDWORKS Toolbox.
3D ContentCentral Trójwymiarowe modele od pochodzące od dostawców komponentów oraz użytkowników indywidualnych we wszystkich ważniejszych formatach CAD.
Zawartość SOLIDWORKS Dodatkowa zawartość SOLIDWORKS dla bloków, Routing (Wyznaczania trasy), CircuitWorks oraz konstrukcji spawanych; należy kliknąć wraz z przyciśniętym klawiszem Ctrl, aby pobrać pliki .zip.

Narzędzia biblioteki projektu

Na karcie Biblioteka projektu dostępne są następujące narzędzia:
i Do tyłu i do przodu Poruszanie się po historii poprzedniego folderu
Dodaj do biblioteki Dodaje zawartość do Biblioteki projektu
Dodaj lokalizację plików Dodaje istniejący folder do Biblioteki projektu
Utwórz nowy folder Tworzy nowy folder na dysku oraz w Bibliotece projektu
Odśwież Odświeża wygląd karty Biblioteka projektu
Do góry o jeden poziom Przejść do folderu nadrzędnego
Konfiguracja Toolbox Wyświetla i uaktywnia okno dialogowe Toolbox - Dostosuj sprzęt.

Można również określić foldery Biblioteki projektu w menu Narzędzia > Opcje > Opcje systemu > Lokalizacje plików.

Praca z zawartością biblioteki projektu

Istnieje możliwość przeciągania kopii części, złożeń, operacji, adnotacji itd. z:
  • Biblioteki projektu do obszaru graficznego.
  • Obszaru graficznego do dolnego okienka Biblioteki projektu.
  • Jednego foldera do drugiego w ramach Biblioteki projektu.
  • Przeglądarki Microsoft Internet Explorer i aplikacji Windows Explorer do Biblioteki projektu.

Podczas przeciągania elementów do Biblioteki projektu pojawia się menedżer właściwości PropertyManager Dodaj do biblioteki, z wybranym typem pliku domyślnym dla danego elementu oraz wybranym folderem dla folderu Biblioteki projektu.

  • Można dodać wiele wyborów operacji i szkiców ale tylko jeden element na raz dla innych kategorii.
  • Aby skopiować kompletne złożenie lub część do Biblioteki projektu, należy je wybrać w drzewie operacji FeatureManager i przeciągnąć do dolnego okienka.
  • Aby skopiować adnotacje lub bloki do Biblioteki projektu, należy przytrzymać klawisz Shift i przeciągnąć je z obszaru graficznego do dolnego okienka. Adnotacje są zapisywane z rozszerzeniami dla ulubionych.
  • Aby skopiować operacje, należy je przeciągnąć z drzewa operacji FeatureManager lub z obszaru graficznego. Operacje są zapisywane jako operacje z biblioteki.
Jeżeli element wstawiony z Biblioteki projektu zostanie zmodyfikowany, to zostanie on również zmodyfikowany w bibliotece.

Filtrowanie folderu

Istnieje możliwość zastosowania filtrów celem zidentyfikowania narzędzi formowania lub wyświetlania tylko złożeń w wybranych folderach. Należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w górnym okienku, a następnie wybrać:
Folder narzędzi formowania Identyfikuje folder jako zawierający narzędzia formowania. Oprogramowanie SOLIDWORKS traktuje narzędzia formowania w sposób inny od pozostałych części, lecz rozszerzenie nazwy pliku jest takie samo, dlatego też oprogramowanie rozpoznaje narzędzia formowania poprzez klasyfikację folderu.
Folder złożeń Wyświetla tylko dokumenty złożeń w danym folderze.