Vylepšená čepová spojka je nyní dostupná také v nelineárních statických a nelineárních dynamických studiích. Software umožňuje definovat čepovou spojku s použitím více než dvou válcových povrchů v jediné definici.
Jednokolíkovou spojku můžete definovat jako připojenou k více souosým válcovým plochám (nejvíce deseti).
V PropertyManageru Spojka-Čep vyberte v části Válcové plochy/hrany
všechny souosé válcové plochy (nebo hran, které jsou připojeny k čepu (nejvíce deset). Vybrané válcové plochy nebo kruhové hrany mohou patřit k jednomu tělo nebo několika tělům.
Například u dvou modelů na obrázku níže můžete definovat dva čepy (jeden v každém modelu) a spojit tak oba rotující díly a šest válců do desky s panty. Poté můžete spustit nelineární statickou nebo nelineární dynamickou studii.
Řešič vypočítá síly působící na čepovou spojku ve dvou čepových spojích na segment čepu (segment čepu připojený ke dvěma válcovým plochám). Koeficient bezpečnosti pro každou čepovou spojku se počítá na základě nejmenšího FOS čepových spojů pro vybranou čepovou spojku. Celková osová a rotační tuhost, kterou definujete pro čepovou spojku, je distribuována v souladu s geometrickými charakteristikami každého segmentu čepu, např.: plocha průřezu, délka a polární moment setrvačnosti.
Například pro definici jednočepové spojky propojující čtyři válce desky s panty řešič vypočítá síly působící na čep ve čtyřech čepových spojích. Každý čepový spoj je umístěn v těžišti každé válcové plochy připojené ke spojce.
Při zobrazení výsledků čepové spojky klikněte ve správci PropertyManager Výsledná síla na buňku tabulky v části Síla spojky a zvýrazněte umístění vybraného čepového spoje. V popisu jsou uvedeny síly čepů ve vybraném spoji. Zobrazí se také směry výsledných sil na čepu dle místního souřadného systému čepu: výsledná smyková síla, výsledná osová síla, výsledný ohybový moment a výsledný krouticí moment.

Kliknutím na Seznam součástí X,Y,Z zobrazíte součásti ve směru os X, Y a Z čepových sil dle globálního souřadného systému.